Baldur’s Gate 3 doczekało się kolejnego ogromnego patcha! Larian znowu załatało ponad 1000 błędów

Baldur's Gate 3 Lae'zel

Mimo że od premiery Baldur’s Gate 3 minęło już trochę czasu, to Larian Studios ani myśli porzucać prac nad wyeliminowaniem wszystkich błędów i problemów, jakie toczą ten tytuł. Niedługo po debiucie doczekaliśmy się jednego patcha, który łatał ponad 1000 różnych bugów napotkanych przez graczy w trakcie przygody. Teraz przyszła pora na kolejną łatkę tego kalibru i jest się z czego cieszyć!

Larian dowozi kolejny patch do Baldur’s Gate 3. Tym razem wyeliminowano ponad 1000 błędów

Baldur's Gate 3
Baldur’s Gate 3, Wyll

Deweloperzy z Larian Studios wypuścili dzisiaj ogromny Patch 4, którego zadaniem jest eliminacja jak największej ilości błędów pojawiających się w Baldur’s Gate 3. Łącznie programistom udało się załatać ponad 1000 różnorodnych problemów, które napotykali, lub mogli napotkać gracze. Sam opis wszystkich zmian jest na tyle duży, że nie zmieścił się on w limicie znaków na platformie Steam.

Poza wieloma usuniętymi bugami twórcy dodali do gry wyświetlania dla daltonistów cierpiących na różne odmiany tego schorzenia. Poprawie uległy także zachowania Drapka czy Halsina, których możemy dołączyć do naszej drużyny.

Baldur's Gate 3
Baldur’s Gate 3, Shadowheart

Pierwszy z nich będzie teraz „przynosił nam prawie wszystko” w ramach niespodziewanych prezentów, którymi ów przyjazny czworonóg nas raczył. Drugi z nich zaś będzie bardziej powściągliwy w swoich „niedźwiedzich transformacjach”, dzięki czemu nie będzie się zmieniał w zupełnie losowych momentach.

Nie sposób nie wspomnieć też o zmianach w balansie czy zmianach w rutynach niektórych postaci. Pełna lista zmian dostępna jest pod tym adresem, jednak jeśli jeszcze nie graliście w Baldur’s Gate 3 lub dopiero to robicie, to uważajcie na spoilery!

Przeczytaj też: Gry na PC

Ekipa Larian Studios wzięła sobie za punkt honoru uczynienie z Baldur’s Gate 3 produkcji niemalże całkowicie wolnej od błędów i problemów z balansem. Biorąc pod uwagę rozmiary gry, zdaje się praktycznie nierealne, jednak aktualizacje takie, jak ta powyżej pokazują, że można próbować. Warto więc im kibicować, bo takie zawzięcie deweloperów zawsze jest mile widziane!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.