Larian komentuje wyciek daty premiery Baldur’s Gate 3 na Xboxach. Nie ma dobrych wiadomości

Baldur's Gate 3

W weekend w internecie pojawiła się informacja, jakoby Baldur’s Gate 3 na Xboxach miało się pojawić na rynku 6 grudnia. Wyciek ten skomentował już Michael Douse z Larian Studios. Niestety zaprzeczył on prawdziwości tej daty.

Larian Studios o wycieku daty premiery Baldur’s Gate 3 na Xboxach Series X|S

Komunikat o wycieku daty premiery Baldur’s Gate 3 na Xboxach Michaela Douse’a – dyrektora Larian – był dosyć krótki. W swoim poście napisał on, że przedstawiony w plotkach dzień debiutu tytułu na konsolach „Zielonych” to dla niego nowość.

Tym samym nadal nie wiemy, kiedy gra zostanie wydana. Wiadomo jedynie, że wydarzy się to jeszcze w 2023 roku, a ponadto produkcja jest już testowana na Xboxach Series X|S.

Niestety deweloperzy nadal stronią od jakichkolwiek deklaracji o konkretnej dacie. Być może więc wydanie BG3 na Xboxach boryka się z jakimiś problemami, które nie pozwalają jej ustalić.

Zobacz też: Ranking telewizorów 75 cali

Tak czy inaczej, pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość. Przypomnijmy, że Baldur’s Gate 3 zadebiutowało już odpowiednio w sierpniu i wrześniu na PC oraz PS5.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.