Baldur’s Gate 3 cieszy się na Steamie wzrostem popularności. Gracze nie mogą doczekać się premiery

Baldur's Gate 3

Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez Larian Studios jeszcze pod koniec czerwca pecetowa wersja Baldur’s Gate 3 zadebiutuje już 3 sierpnia 2023 roku. Od tego momentu wieści na temat tej produkcji zaczęło pojawiać się naprawdę bardzo dużo, a niemałe zamieszanie wywołał ostatni panel podczas którego zaprezentowano graczom bardzo nietypowe formy romansowania z towarzyszami. Okazuje się, że działania twórców przyniosły zamierzony efekt, bo trzecią częścią przygód w uniwersum Zapomnianych Krain interesuje się coraz więcej ludzi.

Popularność Baldur’s Gate 3 rośnie tuż przed premierą wersji na PC

Baldur's Gate 3
Baldur’s Gate 3

Baldur’s Gate 3 od pewnego czasu jest dostępny ramach platformy Valve, jednak do tej pory ciężko było mówić, aby tytuł ten osiągał zawrotne liczby. Według serwisu SteamDB gra utrzymywała średnio 3 do 4 tysięcy graczy. Ostatnio jednak możemy powiedzieć o sporych wzrostach, bo już 9 lipca w produkcji bawiło się 13 856 graczy, co jest znaczącym wzrostem w porównaniu z poprzednimi okresami.

Co więcej, Baldur’s Gate 3 znajduje się obecnie na liście 10 najbardziej trendujących gier na platformie Valve. Dodatkowo tytuł od Larian Studios znajduje się obecnie na 7 miejscu listy bestsellerów Steama według przychodu, ustępując jedynie takim produkcjom jak m.in. BattleBit Remastered, które ostatnio zyskuje coraz większą liczbę graczy. W tym kontekście warto zaznaczyć, że Baldur’s Gate 3 zaliczyło przeskok o 24 miejsca względem ostatniego notowania.

Wraz z rosnącą popularnością pojawiło się także całkiem sporo pozytywnych recenzji. Na moment pisania tego newsa trzecia odsłona przygód w świecie Zapomnianych Krain zebrała prawie 56 tysięcy pozytywnych ocen, co stanowi około 87% wszystkich recenzji wystawionych przez graczy.

Przeczytaj też: Gry skradanki

Kup Baldur’s Gate 3

Jest to bez wątpienia coś niezwykle porządnego przez deweloperów, zwłaszcza że rosnąca popularność gry na PC może przełożyć się także na lepszą sprzedaż wydania dedykowanego na konsole PlayStation 5. Pozostaje jednak pytanie, czy po premierze pełnej wersji Baldur’s Gate 3 trend ten się utrzyma? Tego dowiemy się już wkrótce.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.