Baldur’s Gate 3 ogromnym hitem na Steamie! Larian Studios nie mogło sobie wymarzyć lepszego startu

Baldur's Gate 3 Steam gracze

Dziś premiera Baldur’s Gate 3, czyli jednego z najbardziej wyczekiwanych RPG–ów tego roku. Pierwsze recenzje gry już się pojawiły i są bardzo pozytywne, więc Larian Studios zdecydowanie ma powód do dumy. Recenzje recenzjami, ale studio może otwierać szampana także z uwagi na fenomenalny start tytułu na Steamie. Na moment pisania tego newsa w Baldur’s Gate 3 bawią się setki tysięcy użytkowników Steama!

Premiera Baldur’s Gate 3 na Steamie – liczba graczy wprawia w osłupienie, na Twitchu też rewelacja

Steam najczęściej grane Baldur's Gate 3
Najczęściej grane gry na Steamie na dzień 3 sierpnia 2023, godz. 20:57

Dzisiaj pisaliśmy, że twórcy Baldur’s Gate 3 muszą sprzedać „tonę kopii”, aby wyjść na swoje. Wszystko wskazuje jednak na to, że studio podoła temu ambitnemu zadaniu, co zwiastują statystyki Steama. Premiera Baldur’s Gate 3 na PC odbyła się dzisiaj o 17:00 – mamy nieco po 21, a w produkcji Larian Studios bawi się już ponad 400 000 osób.

Po prawdzie liczba graczy Baldur’s Gate 3 w wykresie Steam Charts rośnie tak szybko, że na zrzucie ekranu powyżej wartość jest inna niż na obrazku wyróżniającym niniejszego newsa. A obie grafiki powstały jakieś 5 minut po sobie.

Co więcej, gra zanotowała fenomenalny start także na Twitchu – aktualnie na tej platformie streamy z niej ogląda ponad 450 000 osób. Nie da się ukryć, że Larian Studios nie mogło sobie wymarzyć lepszego startu.

Przeczytaj też: Darmowe gry na Xbox Series X|S

Kup Baldur’s Gate 3

Wiele wskazuje na to, że Baldur’s Gate 3 sprawi, iż ta kultowa seria na dobre wejdzie do RPG-owego mainstreamu, a po ograniu najnowszej odsłony młodsi gracze być może sięgną po produkcje sprzed ponad 20 lat, które w dużej mierze ukształtowały ten gatunek. A Wy ogrywacie już przygodę Larian Studios? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.