Scenarzysta Dragon Age nie jest zaskoczony tym, jak wiele zostało wycięte z Baldur’s Gate 3

Baldurs Gate 3

Jak niedawno ogłosili twórcy, do Baldur’s Gate 3 trafi druga aktualizacja, która ma między innymi rozwiązywać problemy związane z trzecim aktem gry. Fani zwracali bowiem uwagę na chaotyczne zakończenie niektórych wątków, a także błędy techniczne utrudniające rozgrywkę. Scenarzysta Dragon Age postanowił natomiast wypowiedzieć się na temat wyciętej z gry treści, po tym jak Larian Studios odniosło się do tej kwestii w oświadczeniu na platformie Steam.

David Gaider o wyciętej z Baldur’s Gate 3 treści: „Nie jestem zaskoczony”

W ostatnim oświadczeniu na Steamie deweloperzy odnieśli się do obaw społeczności związanych z treściami, które mogły zostać usunięte z Baldur’s Gate 3. Twórcy przyznali, że są wobec siebie surowi i produkcja w niektórych miejscach rzeczywiście została okrojona z zawartości między innymi ze względu na obawy, że pewne pomysły po prostu się nie sprawdzą.

Na temat usuniętej treści z Baldur’s Gate 3 postanowił wypowiedzieć się także scenarzysta Dragon Age, David Gaider. Mężczyzna opublikował na platformie X (wcześniej Twitter) wpis, w którym oznajmia, że nie jest to dla niego nic zaskakującego, szczególnie mając na uwadze, jak wiele zawartości zostało wycięte z poprzedniej odsłony serii (Baldur’s Gate 2), a także z Dragon Age, nad którym pracował. Gaider twierdzi również, że przy „prawie każdej grze” są podejmowane takie decyzje, nawet na zaawansowanym etapie prac.

Larian Studios odpowiedzialne za Baldur’s Gate 3 zapewnia jednak we wspomnianym oświadczeniu, że wszystkie zgłoszenia i obawy społeczności są brane pod uwagę, a twórcy chcą oferować jak najlepsze wrażenia z rozgrywki. W planach jest między innymi rozszerzenie epilogów oraz powiązanie wątków w miejscach, które tego wymagają.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 3500 zł

Kup Baldur’s Gate 3

Na ten moment pozostaje nam zatem obserwować, jaki wpływ będą miały kolejne aktualizacje na tę ogromną produkcję RPG. Larian Studios zauważalnie szybko reaguje, w związku z czym możemy spodziewać się solidnego wsparcia Baldur’s Gate 3.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.