Baldur’s Gate 3 trafi w tym roku na Xbox Series X|S? Larian Studios nie wyklucza takiego scenariusza

Baldur's Gate 3

Larian Studios przedstawiało wczoraj nowe daty premiery dla Baldur’s Gate 3 w wersji na PC i PlayStation 5. Kiedy natomiast wspomniana produkcja pojawi się na konsolach Xbox Series X|S? W tym momencie deweloperzy nie są w stanie dokładnie odpowiedzieć na to pytanie, ale niewykluczone, że sytuacja ta ulegnie wkrótce zmianie. Zespół dokłada bowiem wszelkich starań, by gra jak najszybciej trafiła na sprzęty Microsoftu.

Baldur’s Gate 3 na Xbox Series X|S to „kwestia czasu”. Larian Studios cały czas pracuje nad wersją na konsole Microsoftu

Baldur’s Gate 3 – zwiastun prezentowany na Summer Game Fest 2023

Już na początku marca informowano, że Baldur’s Gate 3 nie zadebiutuje na Xbox Series X|S równolegle z wersją na PlayStation 5 przez problemy związane z implementacją trybu splitscreen na konsolach Xbox Series S. Tymczasem na pytania dotyczące premiery gry na sprzętach Microsoftu postanowił odpowiedzieć Swen Vincke – dyrektor kreatywny i założyciel Larian Studios.

W rozmowie z IGN deweloper podkreślił, że celem twórców jest, by Baldur’s Gate 3 zadebiutował na Xbox Series X|S jeszcze w 2023 roku. Vincke podkreśla, że zespół od dłuższego czasu pracuje nad wersją na konsole Microsoftu i twórcy „są wkurzeni” zaistniałą sytuacją. Założyciel Larian Studios liczy jednak na zrozumienie ze strony graczy.

Celem twórców jest dotarcie do jak największej liczby graczy, dlatego też zespołowi zależy, by Baldur’s Gate 3 był dostępny na wszystkich platformach. Deweloper podkreśla, że Larian Studios nie zamierza „iść na kompromis” i pragnie dostarczyć na rynek kompletną produkcję. Vincke zapewnił również, że wersja na Xbox Series X|S to „kwestia czasu”, a posiadacze konsol Microsoftu muszą wykazać się jedynie odrobiną cierpliwości.

Zobacz też: Najlepsze gry point and click

Na koniec warto przypomnieć, że Baldur’s Gate 3 zadebiutuje na PC już 3 sierpnia 2023 roku. Nieco później – bo 6 sierpnia 2023 roku – do sprzedaży trafi natomiast wersja na PlayStation 5. Czekacie na nową produkcję Larian Studios? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.