Baldur’s Gate 3 trafi do Xbox Game Pass? Szef Larian Studios odpowiada i stawia sprawę jasno

Baldur's Gate 3 Xbox Game Pass

Baldur’s Gate 3 otrzymał dziś nową „łatkę”, która eliminuje problemy trapiące fanów. Od tygodnia najnowsza produkcja Larian Studios dostępna jest również na konsolach Xbox Series X|S. Część graczy z pewnością zastanawia się natomiast, czy wspomniany tytuł trafi do biblioteki Xbox Game Pass. Na to pytanie postanowił odpowiedzieć Swen Vincke – szef belgijskiego zespołu.

Baldur’s Gate 3 nie trafi do Xbox Game Pass. Szef Larian Studios wyjaśnia dlaczego

Baldur’s Gate 3 – zwiastun premierowy wersji na konsole Xbox

Vincke w rozmowie z redakcją IGN podkreślił, że Larian Studios „od samego początku” podkreślało, że Baldur’s Gate 3 nie będzie dostępne w ramach Xbox Game Pass. Wygląda również na to, że twórcy nie planują w najbliższej przyszłości udostępniać swojej produkcji abonentom Microsoftu. Szef belgijskiego zespołu dodał bowiem, że najnowsza odsłona serii Baldur’s Gate nie zmierza do usługi amerykańskiej firmy.

Stworzyliśmy dużą grę, za którą – moim zdaniem – trzeba zapłacić uczciwą cenę i myślę, że to jest w porządku. Nie pobieramy od graczy żadnych dodatkowych opłat […]. Uważam, że właśnie tak to powinno to wyglądać. To właśnie pozwala nam kontynuować prace i tworzyć inne gry.

– wyjaśnia Vincke.

Zobacz też: Najlepszy smartfon do 4000 zł

Abonenci usługi Xbox Game Pass, którzy są zainteresowani Baldur’s Gate 3, muszą więc sięgnąć do kieszeni i kupić najnowszą produkcję Larian Studios. Liczne nagrody i zachwyty graczy zapowiadają, że nikt nie powinien żałować pieniędzy wydanych na wspomniany tytuł. Na koniec warto również dodać, że gra belgijskiego zespołu dostępna jest także na komputerach osobistych oraz PlayStation 5.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: IGN

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.