Można zepsuć Baldur’s Gate 3 przez naukę zbyt wielu zaklęć. Gracz odkrył nietypowego buga

Baldur's Gate 3

Jak wiemy, liczba zaklęć w Baldur’s Gate 3 jest naprawdę ogromna. Deweloperzy przygotowali prawie 600 czarów, co stanowi niezwykle rozbudowane bogactwo opcji. Okazuje się jednak, że zbyt szybka nauka większej liczby zaklęć może doprowadzić do przypadkowego „zepsucia” gry.

Podczas awansowania postaci maga w Baldur’s Gate 3 gra zawiesza się, jeśli znamy zbyt dużo zaklęć

Zwiastun Baldur’s Gate 3

Jak podaje użytkownik Reddita Yourigath, podczas awansowania swojej postaci maga natrafił na błąd. Część procesu podnoszenia poziomu takiego bohatera wymaga dodania kilku nowych zaklęć, jednak jak zauważa internauta – nie miał on żadnych opcji do wyboru. Okazuje się jednak, że gracz poznał wszystkie czary do 5. poziomu. Postać internauty utknęła więc „w zawieszeniu” bez możliwości wbicia levelu, a w takiej sytuacji, przy resecie gry, traci się wszystkie postępy poczynione od ostatniego zapisu.

Jak się okazuje, winowajcą jest system, dzięki któremu zaklęć można uczyć się ze zwojów, bez konieczności awansowania postaci. Wydając trochę złota, można dodać czar ze zwoju do swojego stałego arsenału, co robił wspomniany gracz. Z tego powodu, póki Larian Studios nie zareaguje na błąd, lepiej wstrzymać się z nauką każdego zaklęcia ze zwojów przed osiągnięciem limitu poziomu (12) – inaczej może nas spotkać sytuacja podobna do użytkownika Yourigath.

Zobacz też: Gry podobne do Wiedza to Potęga

Kup Baldur’s Gate 3

Rozwiązaniem problemu może być według fanów gry mod, który pozwala rzucać zaklęcia rytualne. Można także pokusić się o zmianę klasy, jednak przy powrocie do czarodzieja, błąd najprawdopodobniej powróci. Alternatywnym sposobem jest gromadzenie zwojów i oczekiwanie, aż bug zostanie naprawiony przez Larian Studios.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.