Baldur’s Gate III bez konsolowej wyłączności na PS5. Premiera na Xboxy Series X|S nie jest wykluczona [akt.]

Baldur's Gate III

Wczorajsza konferencja State of Play przyniosła nam małe zaskoczenie i zapowiedź Baldur’s Gate III na PS5. Tym samym najnowsza konsola Sony dołączyła do listy platform, na których ukaże się najnowsza produkcja Larian Studios. Nie wyklucza to jednak premiery na Xboxy Series X|S.

REKLAMA

Baldur’s Gate III także na Xboxach Series X|S? Premiera gry na konsolach Microsoftu jest możliwa

Zwiastun zapowiadający Baldur’s Gate na PS5

Wczoraj potwierdzono, że PS5 dołączy do PC, Maca, i usługi streamingowej GeForce NOW jako platform, na których ukaże się Baldur’s Gate III. Na liście tej brakuje Xboxów Series X|S, ale posiadający konsole „Zielonych” fani serii nie są jeszcze na straconej pozycji.

Jak przekazał bowiem rzecznik Larian Studios portalowi Push Square, nikt nie ma wyłączności na trzecią odsłonę „Wrót Baldura”. Dalej stwierdził, że ogłoszenie wsparcia dla dodatkowych platform zależy od tego, czy i kiedy będą gotowe.

Co więcej, dyrektor generalny studia – Swen Vincke – uspokoił graczy na Twitterze i również przekazał im, że deweloperzy nadal nie są zainteresowani opcją tworzenia gry na wyłączność.

Zobacz też: Najlepsze gry VR

Tak jak jednak wspomniano wyżej, obecnie jedynymi potwierdzonymi platformami, na których ukaże się Baldur’s Gate III, są PC, Mac, PS5 i GeForce NOW. Produkcja zadebiutuje już 31 sierpnia 2023 roku.

REKLAMA

Aktualizacja – 24.02.2023, 19:34

W związku z powyższą wiadomością Larian Studios opublikowało właśnie oświadczenie, w którym wprost poinformowało o przygotowywaniu Baldur’s Gate III na Xboxy. Jak twierdzą jednak deweloperzy, proces twórczy tego portu napotkał pewne problemy techniczne. Twórcy nie chcą więc ogłaszać go oficjalnie, dopóki nie będą pewni, że udało im się znaleźć odpowiednie rozwiązania kłopotów z działaniem gry na konsoli „Zielonych”.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!