Nowa gra o Batmanie oficjalnie zapowiedziana! Niestety, wielu fanów nie będzie miało okazji w nią zagrać

Batman: Arkham Shadow

Seria Arkham jest dla wielu fanów gier superbohaterskich niedoścignionym wzorem tego, jak powinno się tworzyć tego typu tytuły. Ostatnia gra z tego cyklu pojawiła się na rynku niemal 9 lat temu i nic nie wskazywało na to, że sytuacja w najbliższym czasie miała się zmienić. Okazuje się jednak, że jeszcze w tym roku pojawić się ma Batman: Arkham Shadow, jednak entuzjazm sympatyków przygód Mrocznego Rycerza należy ostudzić, gdyż… będzie to ekskluzywna produkcja VR na gogle Meta Quest 3.

Batman: Arkham Shadow — przygody Mrocznego Rycerza w VR

Batman: Arkham Shadow — zwiastun

W ostatnim czasie gry superbohaterskie nie mają się najlepiej. Tegoroczna premiera Suicide Squad: Kill the Justice League okazała się dużym rozczarowaniem. Wcześniej takie tytuły jak Gotham Knights czy Marvel’s Avengers również nie zyskały większego uznania wśród dziennikarzy oraz graczy i coraz więcej osób była zmuszona spojrzeć w kierunku starszych tytułów jak, chociażby seria Batman: Arkham.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Okazuje się jednak, że cykl ten niespodziewanie powrócił. Na oficjalnym kanale IGN w serwisie YouTube pojawił się właśnie krótki zwiastun gry Batman: Arkham Shadow. Wiele osób na samą wieść o tym wpadło w euforię, gdyż ostatnia gra z tej serii pojawiła się w 2015 roku.

Niestety, okazuje się, że nie jest to pełnoprawna kontynuacja przygód Batmana. Tytuł ten jest produkcją przeznaczoną na gogle VR co z marszu powoduje, że zdecydowana większość graczy nie będzie miała okazji w niego zagrać, a dodatkowo będzie on dostępny jedynie na platformie Meta Quest 3.

Za produkcją Batman Arkham Shadow nie stoi też Rocksteady. Tym razem za stworzenie tytułu odpowiedzialne jest studio Camouflaj oraz Oculus Studios we współpracy z Warner Bros i DC, które już wcześniej przygotowywało grę Iron Man VR.

Batman: Arkham Shadow ma zadebiutować pod koniec 2024 roku. Szczegóły na temat produkcji mamy poznać na wydarzeniu Summer Game Fest 7 czerwa 2024 roku, którego organizatorem jest znany dziennikarz growy Geoff Keighley.

Źródło: IGN

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.