Tragicznie niska popularność Suicide Squad: Kill the Justice League. Tytuł stracił 90% graczy!

Suicide Squad Kill the Justice League Harley Quinn

Niedawno informowaliśmy, że Suicide Squad: Kill the Justice League „cieszy się” niższym zainteresowaniem niż 9-letni Batman: Arkham Knight. Mimo że twórcy stale pracują nad usuwaniem zgłoszonych błędów, to negatywny trend nie został odwrócony lub chociaż zahamowany. W ciągu 3 tygodni najnowsza produkcja Rocksteady straciła ponad 90% graczy.

Coraz mniej osób gra w Suicide Squad: Kill the Justice League

Suicide Squad: Kill the Justice League – liczba graczy PC

Jak podaje serwis SteamDB, w ciągu ostatnich 24 godzin Suicide Squad: Kill the Justice League uruchomiło zaledwie 888 użytkowników platformy Steam. W porównaniu do rekordu (odnotowanego dzień po premierze) mowa o wyniku gorszym aż o 93%!

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

To fatalne wieści dla studia Rocksteady, które szykowało się na wielomiesięczne wspieranie tytułu. Deweloperzy przygotowali co najmniej 4 sezony – każdy z nich miał wprowadzać nową grywalną postać z uniwersum DC, zaczynając od kultowego Jokera.

Słabnące zainteresowanie nie jest jedynym problemem deweloperów. Gunnar Wiedenfels z Warner Bros. Discovery określił sprzedaż Suicide Squad: Kill the Justice League mianem rozczarowującej, co znajdzie odzwierciedlenie w wynikach finansowych wydawcy.

Wbrew pozorom porażka Suicide Squad może mieć pozytywne skutki. Warner Bros. Games otrzymało jasny sygnał, iż gry-usługi nie są najlepszym modelem biznesowym. Istnieje szansa, że w przyszłości zobaczymy więcej dopracowanych produkcji singleplayer, takich jak Hogwarts Leagcy.

Źródło: SteamDB

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.