„Kwadratowy Battlefield” z coraz mniejszym zainteresowaniem wśród graczy. Internauci mają swoje teorie

BattleBit Remastered

Jednym z większych hitów okresu wakacyjnego niespodziewanie stała się produkcja BattleBit Remastered. W połowie czerwca tytuł przyciągał do siebie bardzo dużą – jak na tak niepozorną grę – liczbę osób, a w lipcu twórcy chwalili się doskonałymi wynikami sprzedaży. Okazuje się jednak, że zainteresowanie wokół „Kwadratowego Battlefielda” zaczęło zauważalnie spadać.

BattleBit Remastered traci zainteresowanie graczy

Pod koniec czerwca 2023 roku, w BattleBit Remastered potrafiło grać jednocześnie prawie 90 tysięcy osób. Ponadto 89% z ponad 76 500 recenzji na Steamie jest pozytywnych. Jednak teraz, gdy spojrzymy na statystyki z portalu SteamDB jasno widać, że zainteresowanie grą drastycznie spadło – średnio w tytule bawi się około 9 tysięcy osób, a to oznacza, że na serwerach znajdziemy dziesięć razy mniej graczy niż na początku lata.

Na portalu Reddit pojawiły się teorie graczy, którzy komentują spadek zainteresowania wokół BattleBit Remastered. Jeden z użytkowników wypunktował, dlaczego przestał grać, a wśród powodów wymienia poważne problemy z cheaterami czy z balansem gry. Internauci zauważają także, że wpływ na taki obrót spraw mogła mieć premiera Baldur’s Gate 3, a teraz również Starfielda.

Niektórzy użytkownicy są bardziej bezlitośni – uważają, że gra jest po prostu przereklamowana i stała się popularna raczej w memiczny sposób. Inni dość przyziemnie potraktowali temat i uznali, że mniejszy ruch na serwerach może być spowodowany… rozpoczęciem roku szkolnego.

BattleBit Remastered 1
BattleBit Remastered

Wiele osób zaznacza jednak, że spadające po czasie zainteresowanie wokół różnych tytułów jest zupełnie normalnym zjawiskiem. Wokół BattleBit Remastered rzeczywiście było przez pewien moment sporo „szumu”, ale według niektórych ostatecznie doświadczenie z grą nie jest na tyle wciągające, by zostać przy niej na dłużej.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 4500 zł

Niespodziewany hit nie radzi sobie jednak całkiem najgorzej i daleko jeszcze do ogłaszania całkowitej „śmierci” gry. W końcu w BattleBit Remastered czas nadal spędza spora liczba graczy. Twórcy planują także konkretny rozwój swojej produkcji i wiele aktualizacji, choć nie wiemy jeszcze, kiedy tytuł opuści wczesny dostęp.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.