Battlefield 2042 z błędem, który może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu niektórych graczy

Battlefield 2042

Battlefield 2042 nie ma łatwego życia. Gracze przeklinają produkcję studia DICE za niedopracowanie, brak regularnie wprowadzonych nowości i wiele więcej. Aktualizacja 4.0, która ukazała się trzy dni temu, poprawiła masę niedociągnięć, ale niestety przyniosła też kolejny błąd. Jakby tego było mało, nie jest to drobna usterka, a coś, co może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu niektórych graczy.

Niebezpieczny błąd w Battlefield 2042

Jeden z graczy zwrócił uwagę DICE na Twitterze, opisując problem, który pojawił się wraz z najnowszym patchem do Battlefield 2042. Mimo że aktualizacja w gruncie rzeczy wiele naprawiła, to wprowadziła też błąd, który może okazać się bardzo niebezpieczny dla graczy cierpiących na epilepsję. Otóż u niektórych osób, zarówno w menu jak i samej rozgrywce, ekran potrafi zauważalnie migotać, co może wywołać atak padaczki. A jak wiadomo, w niektórych sytuacjach atak padaczki może okazać się nawet śmiertelny.

Przeczytaj też: Tales from the Borderlands 2 oficjalnie

DICE jeszcze nie odniosło się do sytuacji, choć biorąc pod uwagę wagę problemu, niewykluczone, że wkrótce studio podejmie próby jego wyeliminowania. Warto wspomnieć, że jak na razie wszystkie osoby zgłaszające ten problem grają na PC, dlatego wygląda na to, że jest on powiązany z tą właśnie platformą. W każdym razie trzymamy kciuki, że DICE szybko zbada sytuację i weźmie się za przygotowanie odpowiedniej poprawki. Znając jednak tempo szwedzkiego zespołu (mimo zapewnień o dalszym wspieraniu BF-a 2042), może być różnie…

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.