Beyond Good and Evil 2 nadal powstaje! Ubisoft nie zapomniał o swoim projekcie

Beyond Good and Evil 2

Na przestrzeni wielu lat wiele osób zastanawiało się i w zasadzie to nadal zastanawia, czy kiedyś doczekamy się premiery Beyond Good and Evil 2. Niektórzy stracili jednak nadzieję na to, że tytuł ten kiedykolwiek ujrzy światło dzienne, choć Ubisoft uparcie twierdzi, że gra kiedyś zadebiutuje. Najnowszy wpis na Twitterze/X tylko potwierdza ten stan rzeczy.

Ubisoft potwierdza, że Beyond Good and Evil 2 nadal powstaje

Wczoraj na oficjalnym profilu poświęconym Beyond Good and Evil pojawiła się seria wpisów poświęconych wydaniu z okazji 20-stej rocznicy premiery. W ramach tychże dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat premiery tej edycji, która zadebiutuje właśnie dzisiejszego dnia. Nie to jednak jest w tym przypadku najważniejsze, bo we wpisie wspomniano właśnie o drugiej odsłonie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wedle tegoż Beyond Good and Evil 2 nadal powstaje i jest w fazie rozwoju. Co więcej, doniesienia sprzed kilku dni zdają się potwierdzać, że gra debiutujące dziś rocznicowe wydanie zaoferuje misję, która ma stanowić swego rodzaju łącznik pomiędzy pierwszą a drugą odsłoną tego cyklu.

beyond good and evil 2
Beyond Good and Evil 2

Przykład akurat tego IP bardzo dobitnie pokazuje, że tworzenie gier do najłatwiejszych zdań nie należy i może ciągnąć się latami. Według zakulisowych doniesień tytuł ten w fazie produkcyjnej miał zostać kilkukrotnie zresetowany, a doniesienia z 2022 roku wskazywały, że cały projekt znajduje się w rozsypce.

Czy od tego czasu deweloperzy poczynili jakiekolwiek większe postępy? Ciężko stwierdzić, ale być może nadchodzące Beyond Good and Evil 20th Anniversary Edition i zainteresowanie tym tytułem sprawi, że wreszcie dowiemy się czegoś więcej? Czas pokaże.

Źródło: Twitter/X:bgegame

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.