Beyond Good and Evil 2 wciąż we wczesnej fazie rozwoju. Po 15 latach gra nie ma szans na rychłą premierę

Beyon Good and Evil 2

Beyond Good and Evil 2, gra zapowiedziana ponad 14 lat temu ma być obecnie w fazie wewnętrznych testów. Najdłużej powstający tytuł w historii rynku może kiedyś ujrzeć światło dzienne, jednak niezbyt prędko. Przeciek materiałów z produkcji nie napawa optymizmem. 

Wyciekły informacje o testach Beyond Good and Evil 2, które potwierdzają wakacyjne doniesienia — gra jest w rozsypce

Trailer Beyond Good and Evil 2 z 2018 roku

Serwis Insider Gaming miał otrzymać materiały od anonimowego źródła, przedstawiające wewnętrzne testy Beyond Good and Evil 2, zapowiedzianego jeszcze w 2008 roku. Wszystko wskazuje na to, że do premiery pozostało jeszcze kilka długich lat. 

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zgodnie z relacją Insider Gaming na zdjęciach oraz filmach widać puste planety z zablokowanymi budynkami. Do tego wszystkie szczegóły lokacji są bardzo niskiej jakości, co ma świadczyć o odpaleniu gry na ultraniskich ustawieniach  graficznych. 

Co ciekawe, wszystkie elementy, poza statkami, są znacznie mniej dopracowane niż to, co widzieliśmy w trailerze z 2018 roku. Taki stan rzeczy sugeruje, że gra musiała zostać ponownie zresetowana, o czym już kilka miesięcy temu mówił Tom Henderson.

Pierwszy trailer Beyond Good and Evil 2 z 2008 roku

IG zgodnie z prośbą anonimowego źródła nie opublikowało materiałów, więc nie możemy samemu się im przyjrzeć. Warto jednak zauważyć, że ponoć tylko konkretne, szczegółowe elementy mają być niskiej jakości, a nie całe zdjęcia, czy nagrania, więc nie możemy z góry założyć, że serwis otrzymał fałszywe ujęcia.

Przeczytaj też: Najlepsze gry survival

Zapytany o materiały Ubisoft odpowiedział tylko, że “produkcja Beyond Good and Evil 2 jest w toku, a zespół ciężko pracuje, by spełnić swoją ambitną obietnicę”. W ramach przypomnienia gra jest kontynuacją Beyond Good and Evil, kultowej pozycji z 2003 roku. Druga część została zapowiedziana jeszcze w maju 2008, czyli 5297 dni temu. Biorąc pod uwagę doniesienia, premiera odbędzie się dopiero za kilka długich lat. 

O autorze
Szymon Greloch
Autor

Nerd pełną gębą. Uwielbia strategie i gry sieciowe, w szczególności MOBA. Od małego przykuty do komputera, spędził przy pierwszym Down of War i Gothicach większość młodości. Do dzisiaj czeka na dobrą grę o Custodes z Warhammera 40k. Wcześniej mocno związany z HotSem, dzisiaj delektuje się pełnią gamingu. W wolnych chwilach pomaga przy organizacji wydarzeń masowych związanych z fantastyką.

Liczba wpisów: 112 (w redakcji od 25.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.