Remaster Beyond Good and Evil poddany graficznej analizie. Wersja na Switcha z problemami

Minął ponad tydzień od premiery Beyond Good and Evil 20th Anniversary Edition, czyli odświeżonej wersji hitu z 2003 roku. W związku z tym odnowione wydanie wzięła na tapet redakcja Digital Foundry, która postanowiła sprawdzić grę w wydaniu na poszczególne platformy. Wnioski z owej analizy przedstawione zostały w formie filmu.

Beyond Good and Evil 20th Anniversary Edition ze spadkami klatek na Nintendo Switch

Analiza wydajności Beyond Good and Evil 20th Anniversary Edition

Powyższa analiza przedstawia jak radzi sobie remaster Beyond Good and Evil na poszczególnych platformach. Jak zwykle w takich przypadkach bywa, najgorzej gra wypada na Nintendo Switch. Konsola bowiem wyświetla tytuł w rozdzielczości maksymalnej 1080p, ze stałymi trzydziestoma klatkami na sekundę. Niestety jednak zdarzają się spore spadki FPSów, które dochodzą nawet do 12 klatek.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jeżeli chodzi o wydania gry na PS5 i Xboxy Series X|S to gra zrobiona jest naprawdę solidnie. Tytuł bowiem na tych platformach trzyma stabilne 60 klatek na sekundę przy rozdzielczości 4K. Tylko okazjonalnie zdarzają się spadki animacji, ale nie wpływają one w żaden sposób na rozgrywkę.

Beyond Good and Evil 20th Anniversary Edition wydane zostało z okazji dwudziestu lat, które minęło od premiery pierwotnej wersji gry. W międzyczasie opracowywana jest druga część tej pozycji, która pomimo licznych opóźnień, wciąż znajduje się w produkcji.

Źródło: Digital Foundry (YouTube)

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.