Według Blizzarda gracze nie mają cierpliwości. „Chcą nowych rzeczy każdego dnia, co godzinę”

Diablo 4 Lilith

Jak wiemy, w październiku doszło do zakupu Activision Blizzard przez Microsoft. Studio odpowiedzialne między innymi za Diablo 4 skupia się na rozwoju gier-usług, a wyzwania z tym związane omówił w ostatnim wywiadzie Mike Ybarra. Szef Blizzarda odniósł się jednak do oczekiwań graczy w nieco krytyczny sposób.

Szef Blizzarda o oczekiwaniach graczy: „chcą nowej zawartości dosłownie każdego dnia”

Zwiastun Diablo 4

W wywiadzie dla The Verge Mike Ybarra, czyli szef Blizzarda, wypowiedział się między innymi na temat gier-usług oraz oczekiwań fanów. Jak stwierdził mężczyzna, gracze nie mają cierpliwości i wciąż chcą nowej zawartości – „niemal każdego dnia, co godzinę”. Ybarra stwierdził, że Blizzard dąży do zaspokojenia tego zapotrzebowania, nie zaniedbując jednak jakości dostarczanych treści.

Gracze nie mają cierpliwości. Każdego dnia, co godzinę, chcą nowych rzeczy. Staramy się reagować, utrzymując wysoko poprzeczkę jakości Blizzarda. Wiemy, że gracze chcą nowej zawartości dosłownie każdego dnia. Jednocześnie potrzeba dużych zespołów, by móc je dostarczać. Trzeba więc na tym zarabiać we właściwy sposób.

Mike Ybarra

Jak mówi Ybarra, gracze mają duże oczekiwania, jednak wiąże się to zarówno z kosztami, jak i z potrzebą utworzenia dużych zespołów odpowiedzialnych za zawartość w grze. Szef studia zasugerował także, że Blizzard wciąż dopracowuje idealną równowagę dla swojej strategii wydawania treści.

Chcemy zapewnić graczom większą zawartość w naszych uniwersach. Jednocześnie chcemy mieć pewność, że jesteśmy odpowiedzialni i spełniamy ich oczekiwania. Myślę, że w dalszym ciągu dopracowujemy wiele z tych rzeczy. Mike Ybarra

Zobacz też: Ranking telewizorów 75 cali

W wywiadzie wspomniany został również temat nowej gry survivalowej AAA, nad którą pracuje Blizzard. Jak mówi Mike Ybarra, zespół „nie boi się tworzyć nowych IP i wywracać modeli do góry nogami”, jednak nie poznaliśmy żadnych szczegółów dotyczących tajemniczego projektu. W tym temacie pozostaje zatem czekać na oficjalne komunikaty ze strony studia.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.