Bloober Team podpisało umowę ze Skybound! Polskie studio stworzy grę w uniwersum The Walking Dead?

Bloober Team The Walking Dead

Prace nad Silent Hill 2 Remake przebiegają „zgodnie z planem”, ale Konami wciąż nie ujawniło dokładnej daty premiery gry. Bloober Team natomiast nie próżnuje i – jak się okazuje – rozwija kolejny projekt na podstawie IP należącego do innej firmy. Krakowskie studio poinformowało bowiem o podpisaniu umowy licencyjno-wydawniczej ze Skybound Games Studios.

Bloober Team stworzy grę na podstawie jednej z marek należących do Skybound Entertainment

Zgodnie z przekazanymi informacjami na podstawie wspomnianej umowy powstaje projekt „R”, który ma bazować na jednej z marek należących do Skybound Entertainment. Bloober Team nie ujawniło jednak żadnych konkretów na temat produkcji. Wiadomo jedynie, że nowa gra krakowskiego studia ma zadebiutować na rynku w 2025 roku.

Ten projekt jest kolejnym krokiem w strategii 2nd party, w ramach której współpracujemy z zewnętrznymi partnerami, dostarczając nasze horrorowe know-how. Nie są to tytuły, które mają dać nam wyłącznie zysk finansowy, lecz są kolejnymi krokami w osiągnięciu naszej strategii do końca 2027 roku.

– skomentował Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Zobacz też: Najlepsze gry offline

Najważniejszą marką w portfolio Skybound Entertainment jest długoletnia seria komiksów The Walking Dead. Istnieje więc szansa, że projekt „R” zostanie osadzone w popularnym uniwersum. Należy jednak podkreślić, że w tym momencie są to jedynie przypuszczenia, na których potwierdzenie będzie trzeba jeszcze trochę poczekać.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: Strefa Inwestorów

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.