Bungie porzuci swój silnik na rzecz Unreal Engine 5? Nowe ogłoszenie o pracę rozbudza szereg spekulacji

Bungie

W ubiegłym roku Sony zdecydowało się podjąć niezwykle ambitną decyzję, jaką był zakup Bungie za 3,6 miliarda dolarów. Od tamtego czasu dowiedzieliśmy się, że studio odpowiadające za Destiny 2 pracuje nad „wieloma niezapowiedzianymi projektami”. Teraz pojawiły się konkretne wskazówki dotyczące przyszłych gier tego dewelopera.

Bungie szuka osób doświadczonych w obsłudze silnika Unreal Engine 5

Destiny 2
Destiny 2

Zgodnie z serią nowych ogłoszeń o pracę opublikowanych przez Bungie firma zamierza w najbliższym czasie zatrudnić co najmniej kilka dodatkowych osób. Ciekawą informacją wyłaniającą się spośród wszystkich ofert jest fakt, że studio oczekuje od nowych pracowników doświadczenia w pracy z silnikiem Unreal Engine 5.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na podstawie tego fragmentu dość szybko w sieci zaczęły pojawiać się spekulację, jakoby firma postanowiła ostatecznie odejść od rozwoju Tiger Engine i postawić na bardziej atrakcyjne rozwiązania.

Jednocześnie niektóre z ogłoszeń w pewnym stopniu sugerują, czego mogą spodziewać się gracze po nadchodzących dziełach od twórców Destiny 2.

Czy chciałbyś pracować nad nowym IP i nowym gatunkiem w Bungie, który łączy niesamowite wrażenia akcji z beztroskimi i kapryśnymi postaciami? Czy jesteś podekscytowany pracą nad radosną walką PvP i rozgrywką akcji?

Fragment ogłoszenia o pracę opublikowanego przez Bungie

W powyższym cytacie najbardziej intrygującym zdaje się stwierdzenie „nowy gatunek w Bungie”, które jasno wskazuje, że firma postawi na coś zupełnie nowego.

Przeczytaj też: Gry platformowe

Na ten moment ani twórcy Destiny 2, ani Sony nie zdradziły żadnych konkretów na temat żadnego ze swoich nadchodzących projektów. Jednakże według ambitnych planów japońskiej korporacji do 2025 roku wydana zostanie co najmniej jedna nowa marka. Pozostaje więc mieć nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości dowiemy się czegoś więcej na temat enigmatycznych planów studia należącego od niedawna do producenta PlayStation.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.