Stare odsłony Call of Duty jedynie na Xboxy po przejęciu Activision? To możliwe

Call of Duty: Modern Warfare 2 - Price

Na początku tego miesiąca informowaliśmy Was o tym, że Sony boi się sytuacji, w której seria Call of Duty miałaby być dostępna ekskluzywnie na konsolach Xbox. Podobne obawy wyraziła chociażby brazylijska Rada Administracyjna ds. Ochrony Gospodarczej, która nie wyobraża sobie stabilności na rynku gier wideo, gdyby Call of Duty było dostępne jedynie na jednej platformy. Phil Spencer dokłada teraz swoje trzy grosze.

REKLAMA

Odsłony Call of Duty istniejące na rynku od dawna mogą w pewnym momencie stać się ekskluzywne na Xboxa

W rozmowie z redakcją Bloomberg, szef Xboxa został zapytany o to, czy w strzelanki od Activision będziemy mogli grać na wszystkich platformach w nieskończoność, na co Spencer odrzekł, że nie wie dokładnie, co idzie za terminem „nieskończoność”, ale w przyszłości „definicja niektórych rzeczy może zmienić się z biegiem czasu”.

Sprawdź także: Najlepsze soundbary do telewizora

Szef Xboxa oczekuje, że w CoD-y będzie grało jak najwięcej zainteresowanych osób, ale z jego wypowiedzi wynika, że ewentualne ograniczenia starszych części marki – gdy wygasną umowy biznesowe – mogą mieć miejsce kilka lat po premierze. Byłoby to jednak sprzeczne z wypowiedzią, jakoby Spencer oczekiwał, iż w przyszłości gier ekskluzywnych będzie mniej niż teraz.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!