Phil Spencer twierdzi, że w przyszłości możemy spodziewać się mniejszej ilości gier ekskluzywnych

Phil Spencer

Nie ulega większym wątpliwościom fakt, że w ostatnim czasie Phil Spencer stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w branży gier wideo. Dyrektor generalny Microsoft Gaming udzielił ostatnio dość obszernego wywiadu, w którym skomentował między innymi przejęcie przez Microsoft firmy Activision Blizzard. Odniósł się także do kwestii multiplatformowości gier, która nurtuje sporą część graczy na całym świecie.

REKLAMA

Według Phila Spencera przyszłością rynku gier jest multiplatformowość

Xbox, Nintendo, PlayStation

W wywiadzie udzielonym dla portalu Bloomberg (dzięki, Eurogamer.net) Spencer stwierdził, że chciałby w przyszłości zobaczyć więcej gier, które nie będą przywiązane do konkretnej platformy. Wierzy on, że tytuły ekskluzywne będą przechodzić do historii, ponieważ ogólnodostępne gry, w szerszej perspektywie, byłyby dobrym rozwiązaniem dla całej branży.

Spencer uważa także, że przyszłość gamingu rozwijać się będzie wokół funkcji cross-play. Szef marki Xbox stwierdził, że jego firma lubi stawiać na ten wariant, bo zapewnia on przede wszystkim bezpieczeństwo graczom, którzy mogą bawić się ze swoimi przyjaciółmi niezależnie od urządzenia, z którego korzystają.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na Xboxa 360

W sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft Spencer przekazał jedynie, że wszystkie rozmowy, które prowadzi w tej sprawie, zdają się iść w dobrym kierunku, choć przyznał, że nigdy wcześniej nie dokonywał tak ogromnej transakcji. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Branża gier odejdzie od gier ekskluzywnych, czy może taki stan rzeczy pozostanie z nami na zawsze? Komentarze są Wasze!

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!