Activision zarabia miliardy na mikrotransakcjach! Wiemy, ile osób gra w Call of Duty

Call of Duty Mobile

Call of Duty, jedna z najbardziej znanych strzelanek na rynku, wciąż przyciąga ogromną liczbę graczy. Wiele osób systematycznie loguje się na serwery gier z serii, jednak jak się okazuje, dużą rolę odgrywają tutaj urządzenia mobilne. Dodatkowo niedawno udostępnione dane wskazują również na udział mikrotransakcji w miliardowych przychodach Activision.

W gry z serii Call of Duty miesięcznie gra 90 milionów osób. Przychody z mikrotransakcji liczy się w miliardach

Ostatnio udostępnione dane wskazują, że ponad 90 milionów osób co miesiąc wybiera rozgrywkę na serwerach różnych gier z serii Call of Duty. Co ciekawe, ponad połowa z nich to gracze Call of Duty: Mobile. W ciągu zaledwie kilku lat od premiery w 2019 roku gra na smartfony i tablety wygenerowała 3 miliardy dolarów przychodu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W pierwszych miesiącach 2023 roku Activison osiągnęło największy dochód właśnie na urządzeniach mobilnych, wyprzedzając zarówno konsole, jak i PC. Dane z pierwszych sześciu miesięcy tego roku wskazują, że przychody z urządzeń mobilnych wyniosły aż 1,9 miliarda dolarów. W tym czasie na PC zarobiono 1,25 a na konsolach 1,19 miliarda dolarów.

Dodatkowo tylko w drugim kwartale 2023 roku, korporacja osiągnęła aż 1,56 miliarda dolarów przychodów z mikrotransakcji. To może jedynie potwierdzać ogromne zaangażowanie i aktywność graczy, którzy sięgają po gry z serii Call of Duty.

Zobacz też: Najlepsze routery gamingowe

Jak widać, seria Call of Duty ma się dobrze na wszystkich platformach i jest jedną z najpopularniejszych oraz najbardziej dochodowych marek. Nawet starsze części nadal są w obszarze zainteresowań graczy, co świadczy o mocnej pozycji serii. Ponadto podobno już w listopadzie ma odbyć się premiera kolejnej części, Call of Duty: Modern Warfare 3.

O autorze
Patrycja Pietrowska
Redaktorka działów Newsy & Promocje

Grami interesuje się od kiedy pamięta, jednak pisze o nich od niedawna. Nie faworyzuje żadnej z platform i chętnie poszerza horyzonty, jeśli chodzi o gatunki. Spędziła zdecydowanie zbyt wiele czasu w Apex Legends. Poza grami kolekcjonuje płyty z muzyką.

Liczba wpisów: 916 (w redakcji od 24.05.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.