Starsze części Call of Duty przeżywają na Xboxach drugą młodość! Liczba graczy w Black Ops 1 szokuje

Call of Duty Black Ops 1 Xbox

Jednymi z ciekawszych informacji ostatnich dni były informacje, że serwery starszych odsłon serii Call of Duty na konsolach Xbox zostały w istotny sposób naprawione. Na reakcje graczy nie trzeba było długo czekać i niemal od razu rzucili się oni do ponownego ogrywania tych tytułów. Wyników wykręconych przez te dosyć leciwe gry mogą pozazdrościć niejedne najświeższe produkcje.

Starsze odsłony serii Call of Duty na Xboxach wracają do łask wielu graczy

Zgodnie z najnowszymi informacjami wczoraj w pewnym momencie na serwerach Xboxowej wersji Call of Duty Black Ops 1 bawiło się jednocześnie ponad 1,1 miliona graczy z całego świata. Jest to naprawdę niesamowity wynik, zważywszy na fakt, że mowa o produkcji wydanej w 2010, która — w teorii — lata świetności ma już dawno za sobą. Nie są to jednak jedyne dobre wiadomości, na które mogą liczyć fani tego kultowego już cyklu.

Wiadomość o naprawionych serwerach sprawiła, że spora część osób postanowiła nie czekać na wprowadzenie serii Call of Duty do Game Passa i postanowiła zakupić te gry na wyłączność. Odzwierciedlenie tego widoczne jest w najnowszych statystykach sprzedaży w Xbox Store z USA i Wielkiej Brytanii.

Okazuje się, że starsze odsłony kultowego cyklu od Activision Blizzard niepodzielnie wręcz królują w zestawieniach sprzedażowych, zajmując niemal całe TOP 5 tych zestawień.

Przeczytaj też: Gry podobne do It Takes Two

Kup Xbox Series X

Tego rodzaju reakcji graczy można było się spodziewać, zwłaszcza że mowa o szalenie popularnych odsłonach niezwykle kultowego cyklu. Czy tego rodzaju akcje będą dla Activision Blizzard (lub Microsoftu) odpowiednią motywacją do wydania remasterów tak kultowych gier, jak wspomniane wyżej Call of Duty Black Ops 1? Czas pokaże, choć wielu graczy zdecydowanie na to liczy!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.