Call of Duty Modern Warfare 2 z przymusowym crossplayem na Xboxach. Gracze są oburzeni

Call of Duty Modern Warfare 2

Sieciowy moduł Call of Duty Modern Warfare 2 wystartował właśnie dziś. Wszyscy zainteresowani mogą już zasiadać do wirtualnych potyczek w najnowszej produkcji od Infinity Ward. Okazuje się jednak, że posiadacze konsol Xbox zostali pozbawieni bardzo ważnej (dla niektórych wręcz podstawowej) funkcji.

Crossplay w Call of Duty Modern Warfare 2 na Xboxach można wyłączyć z poziomu ustawień konsoli

Call of Duty Modern Warfare 2
Call of Duty Modern Warfare 2

W wersji Call of Duty Modern Warfare 2 na Xboxy twórcy nie zaimplementowali opcji wyłączenia rozgrywki crossplay z pecetowcami. Oznacza to, że posiadacze „zielonych konsol” zmuszeni są grać z użytkownikami PC, co wzbudza niemałe kontrowersje. Powodem tego jest „niechęć do grania z oszustami”, którzy podobno już grasują po serwerach oraz nierówne szanse w starciu z osobami grającymi za pomocą myszy i klawiatury.

Co ciekawe na PlayStation 4 i 5 crossplay jest zupełnie opcjonalny i można go wyłączyć w każdej chwili. Na szczęście dla posiadaczy Xboxów, funkcję tę można zastąpić poprzez ustawienia konsoli. W tej sytuacji najlepiej jest skorzystać z naszego poradnika pokazującego jak wyłączyć crossplay na konsolach Xbox. Jest to jednak „wylewanie dziecka z kąpielą”, ponieważ wtedy traci się możliwość grania z użytkownikami innych platform również w przypadku pozostałych gier.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na PS4 dla dzieci

Ciężko powiedzieć, dlaczego twórcy zdecydowali się na takie posunięcie, jednak pozostaje mieć nadzieję, że w niedalekiej przyszłości wydana zostanie stosowna aktualizacja, która z poziomu gry da możliwość wyłączenia opcji crossplay. Niestety, ale sytuacja ta pokazała również, że wbrew wcześniejszym zapewnieniom system Ricochet okazał się mniej skuteczny niż podczas beta testów, kiedy to miał doprowadzić do zbanowania ponad 60000 kont korzystających z cheaterskich oprogramowań.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.