Call of Duty trafi na Nintendo Switcha? Microsoft obiecuje premierę na kolejnych platformach

Call of Duty Modern Warfare 2

Sony uczyniło Call of Duty głównym bohaterem przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Większość świata zapomniała już o całej reszcie biblioteki wydawcy i skupia się wyłącznie na tym, co stanie się z popularnym FPS-em, kiedy trafi on w ręce amerykańskiego giganta.

Call of Duty zmierza na Nintendo Switcha i Steam

I'm also pleased to confirm that Microsoft has committed to continue to offer Call of Duty on @Steam simultaneously to Xbox after we have closed the merger with Activision Blizzard King. @ATVI_AB @ValveSoftware

— Phil Spencer (@XboxP3) December 7, 2022

I'm also pleased to confirm that Microsoft has committed to continue to offer Call of Duty on @Steam simultaneously to Xbox after we have closed the merger with Activision Blizzard King. @ATVI_AB @ValveSoftware

— Phil Spencer (@XboxP3) December 7, 2022

Pod koniec listopada Microsoft zaoferował Sony 10-letni kontrakt gwarantujący pozostanie marki Call of Duty na konsolach PlayStation. Ten sam los spotkał teraz japońskiego twórcę Switcha. Jeżeli dojdzie do przejęcia Activision Blizzard, Microsoft zobowiązuje się do pomocy w przeniesieniu swojego FPS-a na sprzęt Nintendo.

Phil Spencer dodał również, że Call of Duty pozostanie na Steamie. Jest to zdecydowanie mniej szokująca informacja, biorąc pod uwagę świetną sprzedaż na platformie Valve, ale na pewno ucieszy ona wielu posiadaczy komputerów osobistych.

Przeczytaj też: Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do Xbox Series X|S

W rozmowie z Washington Post Phil Spencer porównał Call of Duty do Minecrafta. Microsoft nie planuje zabierać nikomu dostępu do COD-a i chce, aby był on dostępny na jak największej liczbie platform. Pytanie tylko, czy ten gest będzie w stanie przekonać komisje handlowe do zaakceptowania tej historyczne transakcji.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.