Call of Duty będzie działać na Switchu „tak jak ludzie by tego oczekiwali”. Słowa te są rozumiane dwojako

Call of DUty

Dyrektor zarządzający Microsoftu stwierdził, że Call of Duty będzie działać na Switchu „tak jak ludzie by tego oczekiwali”. Słowa te wprawiły większość z graczy w konsternację, bo duża część z nich spodziewa się gorszych jakościowo gier w porównaniu z PS5 czy Xboxami Series X|S. Całe szczęście możemy raczej założyć, że to był po prostu nieodpowiedni dobór słów.

REKLAMA

Seria Call of Duty ukaże się na Nintendo Switch. I będzie działać tak, jak byśmy tego oczekiwali

Zwiastun Call of Duty: WWII

Jak donosi portal GamesRadar+, dyrektor zarządzający Microsoftu Brad Smith został zapytany o działanie gier z serii Call of Duty w usłudze streamingowej GeForce Now oraz na konsoli Nintendo Switch. Szczególnie drugi z tych przypadków jest interesujący, bo ze względu na swój potencjał technologiczny „Pstryczek” znany jest z wymagania pewnych kompromisów w działaniu czy wyglądzie gier AAA.

Smith zaczął swoją wypowiedź od stwierdzenia, że nie jest odpowiednią osobą do wypowiadania się na temat architektury każdej z platform. Postanowił jednak pomimo tego zdradzić nam, że Microsoft „zapewni, że jego gry będą działać dokładnie tak, jak ludzie by tego oczekiwali”.

Takie stanowisko poważnie zastanowiło graczy, bo większość z nich spodziewa się jednak gorszej kondycji Call of Duty na Switchu. Na szczęście prawdopodobnie Brad Smith miał tutaj na myśli potwierdzenie, że Microsoft nie zdecyduje się na daleko idące kompromisy w przypadku wydań serii na konsolę Nintendo.

Zobacz też: Klawiatura mechaniczna do 200 zł – najlepsze modele

O umowie pomiędzy Microsoftem a Nintendo dowiedzieliśmy się wczoraj. Dziś sprecyzowano natomiast, że dotyczy ona 10-letniego cyklu wydawniczego Call of Duty na konsolach „Big N” – pozostałe gry i serie nie są więc nią objęte.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!