Nad Call of Duty pracuje aktualnie 3000 deweloperów! Prezes Activision ujawnia plany rozwoju serii

Call of Duty: Modern Warfare 3

Za nieco ponad miesiąc będziemy mogli zagrać w Call of Duty Modern Warfare 3. Activision coraz intensywniej promuje nadchodzącego FPS-a – ostatnio zaprezentowany został między innymi zwiastun trybu multiplayer. Po premierze gry firma nie ma jednak zamiaru odpoczywać – jej prezes, Rob Kostich, ujawnił plany rozwoju Call of Duty na nadchodzące lata.

Activision ma w planach rozwój serii Call of Duty przez następne kilka lat

Zwiastun rozgrywki – Call of Duty Modern Warfare 3

Rob Kostich, prezes Acitvision, w wywiadzie dla GamesBeat omówił pierwsze 20 lat Call of Duty i kierunek, w którym seria może podążyć w przyszłości. Stwierdził, że Activision wyciągnęło wnioski z każdej gry z cyklu i podkreślił, że najpopularniejsze były tytuły rozgrywające się we współczesnych czasach lub niedalekiej przyszłości, czyli odsłony z cyklu Modern Warfare czy Black Ops.

Kostich poinformował, że firma planuje kolejne odsłony Call of Duty i obecnie pracuje nad tym około 3000 deweloperów ze wszystkich głównych studiów Activision. Plany rozwoju serii sięgają 2027 roku i mają skupiać się na zapewnieniu graczom zróżnicowanej rozgrywki.

Cały czas jesteśmy w fazie planowania, planowania długoterminowego. Obecnie mamy zaplanowane gry aż do 2027 roku.

Rob Kostich, prezes Activision

Zobacz także: Najlepsze laptopy gamingowe do 10000 zł

Przypomnijmy, że już niedługo zadebiutuje Call of Duty Modern Warfare 3. Data premiery planowana jest na 11 listopada 2023 roku. Gra trafi na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.