Call of Duty Warzone i Modern Warfare 2 natywnie na Switchu? Microsoft twierdzi, że to możliwe

Call of Duty Warzone 2.0

Zdaniem Microsoftu Call of Duty Warzone i Modern Warfare 2 mogą być tak zoptymalizowane, żeby działać natywnie na Nintendo Switch. Oznacza to, że gry byłyby uruchamianie bezpośrednio przez konsolę, a nie przez usługę działającą w chmurze. Wcześniej brytyjscy regulatorzy stwierdzili, że gry z tej serii mogą okazać się zbyt ciężkim wyzwaniem dla słabo rozwiniętego technologicznie „Pstryczka”.

Microsoft twierdzi, że Call of Duty Warzone i Modern Warfare 2 mogą działać natywnie na Nintendo Switch

Zwiastun Call of Duty Warzone 2.0

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Microsoft podpisał z Nintendo umowę, dzięki której gry z franczyzy Call of Duty będą wydawane na konsolach japońskiej firmy przez przynajmniej 10 lat. Następnie porozumienie to zostało podważone przez regulatorów – według brytyjskiego CMA Switch może się bowiem okazać zbyt słaby, aby poradzić sobie z hitową serią strzelanek wydawanych przez Activision Blizzard.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

O całej sprawie dyskutowali też gracze, ponieważ obawy dotyczące możliwości technologicznych Switcha są uzasadnione. Producenci gier AAA musieli wielokrotnie uciekać się do sporych kompromisów w działaniu gier wydawanych na „Pstryczka”, aby ich uruchomienie było możliwe w zadowalającej jakości.

Microsoft zapewnił jednak CMA, optymalizacja Call of Duty Warzone i Modern Warfare 2 w celu sprawnego działania na Nintendo Switch jest możliwa. Gry miałyby być uruchamiane natywnie – wcześniej sugerowano, że „Zieloni” być może zdecydują się jednak na opublikowanie ich na konsoli „Big N” poprzez usługę grania w chmurze.

Zobacz też: Najlepsze gry na PSP

Jako przykład gier działających dobrze na Switchu Microsoft podał Apex Legends, Doom Eternal, Fortnite i Crysis 3. Zdaniem „giganta z Redmond” produkcje te zostały przeportowane na Switcha przy użyciu „standardowych technik”.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2471 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.