Call of Duty Warzone i Modern Warfare 2 natywnie na Switchu? Microsoft twierdzi, że to możliwe

Call of Duty Warzone 2.0

Zdaniem Microsoftu Call of Duty Warzone i Modern Warfare 2 mogą być tak zoptymalizowane, żeby działać natywnie na Nintendo Switch. Oznacza to, że gry byłyby uruchamianie bezpośrednio przez konsolę, a nie przez usługę działającą w chmurze. Wcześniej brytyjscy regulatorzy stwierdzili, że gry z tej serii mogą okazać się zbyt ciężkim wyzwaniem dla słabo rozwiniętego technologicznie „Pstryczka”.

REKLAMA

Microsoft twierdzi, że Call of Duty Warzone i Modern Warfare 2 mogą działać natywnie na Nintendo Switch

Zwiastun Call of Duty Warzone 2.0

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Microsoft podpisał z Nintendo umowę, dzięki której gry z franczyzy Call of Duty będą wydawane na konsolach japońskiej firmy przez przynajmniej 10 lat. Następnie porozumienie to zostało podważone przez regulatorów – według brytyjskiego CMA Switch może się bowiem okazać zbyt słaby, aby poradzić sobie z hitową serią strzelanek wydawanych przez Activision Blizzard.

O całej sprawie dyskutowali też gracze, ponieważ obawy dotyczące możliwości technologicznych Switcha są uzasadnione. Producenci gier AAA musieli wielokrotnie uciekać się do sporych kompromisów w działaniu gier wydawanych na „Pstryczka”, aby ich uruchomienie było możliwe w zadowalającej jakości.

Microsoft zapewnił jednak CMA, optymalizacja Call of Duty Warzone i Modern Warfare 2 w celu sprawnego działania na Nintendo Switch jest możliwa. Gry miałyby być uruchamiane natywnie – wcześniej sugerowano, że „Zieloni” być może zdecydują się jednak na opublikowanie ich na konsoli „Big N” poprzez usługę grania w chmurze.

Zobacz też: Najlepsze gry na PSP

Jako przykład gier działających dobrze na Switchu Microsoft podał Apex Legends, Doom Eternal, Fortnite i Crysis 3. Zdaniem „giganta z Redmond” produkcje te zostały przeportowane na Switcha przy użyciu „standardowych technik”.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!