Activision z problemami? Do Call of Duty Warzone miała trafić skradziona skórka psa

Call of Duty Warzone Samoyed

Do sieci wypłynęły ciekawe, niekorzystne dla firmy Activision informacje. Amerykańska korporacja została ukazana w złym świetle po tym, gdy okazało się, iż jedna ze skórek mająca zostać wprowadzona w Call of Duty Warzone, została po prostu skradziona.

Skin Samoyeda w Call of Duty Warzone pod znakiem zapytania

I have to explain this matter, COD Vanguard Samoye skin plagiarism.https://t.co/ltHTSNhEtf #CallofDutyVanguard #COD #Vanguard @Activision pic.twitter.com/OD2M4WNUms

— saillin (@saillin5) July 29, 2022

I have to explain this matter, COD Vanguard Samoye skin plagiarism.https://t.co/ltHTSNhEtf #CallofDutyVanguard #COD #Vanguard @Activision pic.twitter.com/OD2M4WNUms

— saillin (@saillin5) July 29, 2022

Autorem zarzutów jest Sail Lin, wielki fan marki, a do tego grafik. Stwierdził w podlinkowanym wyżem tweecie, że to on stoi za stworzeniem skórki człowieka-psa, przypominającego futrzaka z rasy Samoyed. Projekt pierwotnie został opublikowany w grudniu 2019 roku na platformie ArtStation, a teraz Activision chciało wykorzystać skina, wrzucając go do Call of Duty Warzone. Podobieństw jest masa, więc nie możemy mówić tutaj o jakimkolwiek przypadku.

Sail Lin oznajmił, że jest niesamowicie zawiedziony poczynaniem tak ogromnej korporacji, jakim jest Activision. Ból jest zwiększony ze względu na fakt, iż jest on fanem Call of Duty, więc widząc swój projekt w grze battle royale, nie może zrozumieć zachowania Activision.

Sprawdź także: Soundbar do telewizora

Gdyby tego było mało, strona na blogu mająca przedstawić nowości w ramach czwartego sezonu (czyli również skórkę psa Samoyeda), została teraz zedytowana (oryginalna wersja dostępna w tym miejscu) w taki sposób, aby nie było w niej informacji o skinie Sail Lina. Bardzo możliwe, że amerykańska korporacja będzie chciała wycofać się z tej nowości, próbując uniknąć ewentualnej kary za plagiat.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.