Capcom notuje świetne wyniki finansowe! Gry korporacji nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem

Resident Evil 4 Leon Kennedy

Od pewnego czasu można zauważyć, że Capcom pod względem sprzedaży, a co za tym idzie — wyników finansowych — radzi sobie bardzo dobrze. Jeszcze w lipcu włodarze firmy przekazali, że do końca roku finansowego 2024 liczą na spore zyski ze sprzedaży gier. Nowy raport finansowy pokazuje, że korporacja rzeczywiście ma spore powody do zadowolenia.

Capcom ujawnia raport i potwierdza, że zalicza niezwykle mocne półrocze

capcom
Capcom

Najnowszy raport finansowy Capcomu, który podsumowuje okres od 1 kwietnia do 30 września 2023 roku, przedstawia, że firma nadal pod względem sprzedaży ma spore powody do zadowolenia. Zgodnie z dokumentem przychód firmy wzrósł o 52,7% i ostatecznie wyniósł 497,9 miliona dolarów.

Równie dobrze prezentują się zyski, bo w tym kontekście Capcom zanotował wzrost o 56,7% i wyniósł dokładnie 168,1 miliona dolarów.

Wyniki te są przede wszystkim zasługą dobrze sprzedających się gier, które przedsiębiorstwo w ostatnim czasie wydało. W czasie od kwietnia do września 2023 roku sprzedało się 22,6 miliona egzemplarzy gier, co samo w sobie stanowi wzrost o 1,3 mln w stosunku rok do roku.

Monster Hunter Rise
Monster Hunter Rise

Zainteresowanie grami od Capcomu widać też po statystykach sprzedaży po szczególnych serii. Dobrym przykładem jest tutaj marka Resident Evil, która do tej pory rozeszła się w 150 milionach egzemplarzy. Najnowsze odświeżone Resident Evil 4 zanotował już wynik 5,45 mln sprzedanych sztuk.

Przeczytaj też: Gry na PC

Japończycy bez wątpienia mają spore powody do zadowolenia, bo ich produkcje nadal cieszą się sporym zainteresowaniem wśród graczy. Zapewne przyszłe premiery dodatkowo poprawią ten rezultat, choć zapewne będą one mieć miejsce dopiero po marcu 2024 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.