Capcom liczy na duże zyski w obecnym roku fiskalnym. Nowy Monster Hunter lub Devil May Cry 6 już wkrótce?

Capcom Logo

Nie da się ukryć, że Capcom ma w ostatnim czasie całkiem dobrą passę w kontekście wydawania gier. Premiery Resident Evil 4 Remake czy Street Fighter 6 bez wątpienia można zaliczyć do udanych, a debiutujące ostatnio Exoprimal mimo średnich ocen krytyków i graczy i tak przekroczyło ostatnio milion użytkowników. Japońskie przedsiębiorstwo nie zamierza na tym poprzestawać i zgodnie z najnowszymi informacjami szykuje się do jeszcze jednego, sporego debiutu.

Capcom chce sprzedać „miliony egzemplarzy” swojej kolejnej, niezapowiedzianej dotychczas gry

Jak przekazuje Takashi Mochizuki, a więc dziennikarz japońskiego serwisu Bloomberg, Capcom zamierza wydać w obecnym roku fiskalnym jeszcze jedną, niezapowiedzianą grę. Przedsiębiorstwo liczy, że tytuł, który zadebiutuje jeszcze przed marcem 2024 roku, sprzeda się w „milionach egzemplarzy”.

Wiele osób od razu rozpoczęło spekulacje na temat tego, czym ma być ów tajemnicza produkcja. Najczęściej pojawiającą się propozycją jest oczywiście nowa odsłona cyklu Monster Hunter, która faktycznie mogłaby przyciągnąć do siebie dosyć liczne grono odbiorców.

Nie sposób zignorować przy tego rodzaju dywagacjach serii Devil May Cry, która również cieszy się wśród graczy sporym uznaniem. W końcu od premiery piątej odsłony minęły już cztery lata, co dla wielu zdaje się idealnym czasem na wydanie kolejnej gry.

Przeczytaj też: Gry na PS5 dla dzieci

Kup Monster Hunter Rise

Doniesienia przekazane przez japońskiego dziennikarza wydają się całkiem interesujące, zwłaszcza że oznaczają, iż Capcom na 2024 rok mógł zaplanować dwie duże premiery. Jedną z nich może być ogłoszone podczas ostatniego PlayStation Showcase Dragon’s Dogma 2. Na więcej konkretów będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.