Bobby Kotick ponownie wybrany na CEO Activision Blizzard

Activision Blizzard

Bobby Kotick to niezwykle kontrowersyjna postać. Według doniesień mężczyzna dobrze wiedział o problemach Activision Blizzard, ale na wczorajszym zebraniu akcjonariuszy spółki ponownie wybrano go na stanowisko CEO wspomnianej firmy. Kotick „zachowa stołek” na przynajmniej jeszcze jeden rok.

REKLAMA

Bobby Kotick CEO Activision Blizzard przez kolejny rok

Activision Blizzard
Activision Blizzard

Mimo starań pracowników i udziałowców firmy Bobby Kotick został ponownie wybrany na CEO Activision Blizzard. O ile mężczyzna nie zostanie wcześniej usunięty ze stanowiska, to będzie je pełnił jeszcze przynajmniej przez rok. W głosowaniu o pozostawieniu Koticka na czele Activision Blizzard wzięło udział dziesięciu akcjonariuszy i aż dziewięciu z nich było za.

Przeczytaj też: Skiny do Minecraft

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft podobno postępuje w bardzo szybkim tempie, więc kiedy transakcja zostanie sfinalizowana, a stery przejmie Phil Spencer, to zapewne w szeregach wydawcy zajdą poważne zmiany. Można śmiało założyć, że pierwszą z nich będzie wydalenie Bobby’ego Koticka ze stanowiska, a być może i całej firmy.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!