Take-Two chwali próbę przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Firma zyskała znaczącego sojusznika

Take Two

Kolejne doniesienia dotyczące przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft powodują, że ważni gracze w branży coraz śmielej komentują tę kwestię. Jakiś czas temu CEO Electronic Arts stwierdził, że seria Battlefield zyskałaby bardzo dużo, jeśli Call of Duty stałoby się ekskluzywnym tytułem. Teraz głos w sprawie zabrał główny przedstawiciel Take-Two, przedstawiając swój pogląd na temat tej transakcji.

Take-Two postrzega Microsoft jako sprzymierzeńca

Szef Take-Two — Strauss Zelnick — w niedawnym wywiadzie stwierdził, że postrzega Microsoft jako sojusznika, a potencjalne przejęcie Activision Blizzard jako dobry ruch dla całej branży. Uważa on, że każdy tytuł „stoi samoistnie”, a więc konkuruje „ze wszystkim i z niczym”. Mężczyzna powiedział także, że zamiast starać się pokonać konkurencję, woli skupić się na zapewnieniu przetrwania swojej firmie w obliczu zbliżającej się recesji, która sprawi, że ludzie będą mieli mniej pieniędzy do wydania „na nieistotne rzeczy takie jak gry”.

Przeczytaj też: Najlepsze mapy do Minecraft

Podejście CEO Take-Two zdaje się jak najbardziej zasadne i zrozumiałe. W tym przypadku należy jednak brać pod uwagę, że jego firma nie konkuruje z Microsoftem na takim samym poziomie jak Sony. Japończycy zapewne mają o wiele większe powody do niepokojów, które podziela poniekąd brytyjski urząd CMA. Organ ten opisał dziś szczegółowo swoje zastrzeżenia dotyczące przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.