Cities Skylines 2 z dużym spadkiem liczby graczy. Aż 70% osób opuściło swoje miasta

Cities Skylines 2


Najnowsza produkcja od Colossal Order spotkała się z mieszanymi opiniami krytyków w momencie premiery. Okazało się, że Cities Skylines 2 boryka się z różnymi problemami, w związku z czym twórcy skupiają się na naprawie gry. Ponadto teraz zaobserwowano duży spadek liczby graczy względem początkowego zainteresowania produkcją.

70% graczy opuściło Cities Skylines 2

Zwiastun Cities Skylines 2

Cities Skylines 2 zadebiutowało 24 października na Steamie. W dniu premiery w grze bawiło się 104 697 graczy, co stanowi do dziś najwyższy wynik osiągnięty przez tę produkcję. Jak się jednak okazuje, zgodnie ze statystykami strony SteamDB, trzy tygodnie później możemy zaobserwować znaczny spadek zainteresowania tytułem.

Według najnowszych danych, średnia z ostatnich czterech dni wynosi około 31 tysięcy graczy jednocześnie spędzających czas w Cities Skylines 2. Oznacza to spadek o ok. 70% względem wyniku osiągniętego w momencie premiery. Oczywiście nie musi to wskazywać na całkowitą porażkę gry, co udowadnia poprzednia odsłona serii.

W pierwszym Cities Skylines sytuacja wyglądała bardzo podobnie. W dniu premiery rekord wyniósł 57 421 graczy bawiących się w tym samym czasie. Cztery tygodnie po tym wydarzeniu nastąpił spadek do około 18 tysięcy osób grających równocześnie. Statystyki pokazują jednak, że ostatni rekord jednodniowej aktywności dla tej produkcji wyniósł 14 261 graczy. Co więcej, gra zebrała prawie 250 tysięcy opinii, z czego aż 93% jest pozytywnych.

Zobacz też: Gry multiplayer na telefon

Cities Skylines 2 może zatem spotkać podobny los. Kontynuacja i tak już może pochwalić się lepszymi liczbami, niż poprzedniczka, a ponadto twórcy wciąż dbają o poprawę jakości gry, wypuszczając kolejne aktualizacje. Najnowsza produkcja Colossal Order nadal ma w sobie duży potencjał, a po wprowadzeniu przez twórców zmian i udostępnieniu nowości, zapewne wielu graczy powróci do tytułu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.