Gameplay z Cities Skylines 2 z systemem progresji. Nowe sposoby na rozwój miasta dzięki zmianom

Cities Skylines 2

Na kolejną odsłonę niezwykle popularnego city-buildera czeka wielu miłośników wirtualnej rozrywki. Deweloperzy regularnie dzielą się nowymi szczegółami dotyczącymi Cities Skylines 2. Tym razem twórcy przygotowali materiał, w którym omawiają mechanikę postępów.

Mechanika postępów w Cities Skylines 2

System progresji w Cities Skylines 2

Ostatnio mieliśmy okazję zapoznać się między innymi z systemem ekonomii, jaki czeka na nas w Cities Skylines 2, a także z wpływem, jaki będą miały pory roku i klimat na budowane miasta. Teraz deweloperzy udostępnili kolejny materiał, który przybliża temat mechaniki postępów w grze.

Podobnie jak w pierwszej odsłonie city-buildera, w kontynuacji również znajdą się kamienie milowe. W drugiej części będzie ich dwadzieścia, a każdy z nich umożliwi odebranie różnych nagród. Ponadto odblokowanie kolejnych kamieni milowych nie będzie teraz zależne od liczby populacji, a od Punktów Ekspansji, które można gromadzić, rozwijając swoje miasto.

Cities Skylines 2 kamienie milowe
Odblokowany kamień milowy w Cities Skylines 2

Pasywne Punkty Ekspansji są przyznawane do 16 razy w ciągu dnia podczas gry, gdy populacja i zadowolenie rosną. Te punkty umożliwiają miastu ciągły postęp w kierunku osiągnięcia nowych celów. Z kolei aktywne Punkty Ekspansji otrzymamy od razu w odpowiedzi na wybrane działania w grze, takie jak ulepszanie budynków usługowych, tworzenie wyjątkowych budynków lub rozbudowa sieci drogowej.

Cities Skylines 2 drzewko rozwoju
Drzewko rozwoju w Cities Skylines 2

Dodatkowo w Cities Skylines 2 pojawią się drzewka rozwoju, w których wydamy Punkty Rozbudowy, także otrzymywane za osiągnięcie kamieni milowych. Dzięki temu nie będziemy uzależnieni od odgórnie narzuconych budynków, które odblokowują się z kolejnymi etapami rozwoju tak jak w pierwszej odsłonie gry. Można samemu wybrać czy najpierw potrzebujemy oczyszczalni ścieków, czy może parku sportowego, co pozwala kształtować miasto według własnych preferencji.

Zobacz też: Gry podobne do Wiedza to Potęga

Kup Cities Skylines 2

Przypomnijmy na koniec, że Cities Skylines 2 pojawi się na rynku 24 października 2023 roku. Gra trafi na PC, a także na konsole Xbox Series X|S i PlayStation 5. W dniu premiery zasili również bibliotekę Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.