Radio w Cities Skylines 2 będzie ważnym elementem. Twórcy prezentują świat dźwięku i muzyki w grze

Cities Skylines 2

Od kilku tygodni twórcy Cities Skylines 2 regularnie dzielą się nowymi materiałami z gry. Niedawno mogliśmy dowiedzieć się nieco więcej między innymi na temat ekonomii czy badania nastrojów obywateli. Tym razem deweloperzy prezentują wpływ warstwy dźwiękowej na nasze wirtualne miasta.

Warstwa dźwiękowa w Cities Skylines 2 pomoże ocenić stan miasta

Cities Skylines 2 – dźwięki i muzyka

Colossal Order opublikowało kolejny materiał dotyczący Cities Skylines 2. Deweloperzy skupili się na temacie warstwy dźwiękowej. W drugiej odsłonie popularnego city-buildera odgłosy miasta (np. służb czy ruchu ulicznego), a także radio, będą miały duży wpływ na wrażenia z gry.

W porównaniu z pierwszą częścią gry, funkcja radia została rozszerzona. Pojawią się dwie sieci – Public Citizen Radio, które zaoferuje muzykę klasyczną i popularną, a dodatkowo poinformuje gracza o katastrofach, lub innych ważnych wydarzeniach w mieście oraz Urban City Radio skupiające się wyłącznie na popie. Każda sieć ma wybór stacji reprezentujących określony gatunek lub styl muzyczny.

cities skylines 2 radio
Cities Skylines 2 – radio

Jeśli chodzi o odgłosy miasta i otoczenia, tutaj również zostały wprowadzone pewne zmiany względem pierwszego Cities Skylines. Jak informują twórcy, dźwięk będzie „grupowany” i ma „podążać za kamerą”. Oznacza to, że gracz nie będzie bombardowany nawarstwiającymi się odgłosami z każdej strony, a gra przełączy się między dźwiękiem bliskim i odległym w zależności od położenia kamery. Pozwoli to również uzyskać pewnym obszarom charakterystycznie brzmienie.

cities skylines 2 deszcz
Cities Skylines 2 – deszczowa pogoda

Pogoda i klimat także wpłyną na to, co słyszymy. Dla przykładu deszcz będzie nie tylko zauważalny na ekranie, ale również udźwiękowiony. Ponadto twórcy podkreślają, że położyli nacisk na brzmienie pojazdów i ruchu ulicznego, co sprawi, że w zależności od prędkości, z jaką poruszają się samochody, dźwięk będzie odpowiednio dopasowany. Co ciekawe, odgłos syren służb miejskich będzie inny przy wyborze amerykańskiego lub europejskiego stylu miasta.

Obywatele również zyskają „głos”. W Cities Skylines 2 po kliknięciu awatara mieszkańca odtworzy się krótki sygnał dźwiękowy, który odzwierciedli płeć, wiek i nastrój osoby. To samo dotyczy wyboru zwierzęcia.

Zobacz też: Gry podobne do God of War

Kup Cities Skylines 2

Na koniec przypominamy, że Cities Skylines 2 zadebiutuje już 24 października 2023 roku. Produkcja trafi na PC, a także na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. W dniu premiery pojawi się również w bibliotece Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.