Co z przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft? CMA wzywa do zgłaszania uwag na temat fuzji

CMA Microsoft Activision Blizzard

Sprawa przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft cały czas idzie do przodu, ale „Zieloni” nadal mają w tej kwestii sporo do zrobienia. Fuzja nie została jeszcze rozstrzygnięta w Wielkiej Brytanii, czyli jednym z najbardziej kluczowych rynków świata. Teraz CMA wezwała natomiast do zgłaszania uwag na temat ostatniego wniosku Microsoftu, a wszystko to w celu ustalenia potencjalnych zmian od czasu ogłoszenia raportu organizacji.

CMA poszukuje dodatkowych opinii ws. fuzji Activision Blizzard i Microsoftu

Zwiastun Call of Duty: Modern Warfare 2

Mówiąc konkretniej, Microsoft przygotował wniosek, w którym stwierdził, że od czasu kwietniowej decyzji CMA doszło do istotnej zmiany okoliczności. Brytyjska organizacja chce przyjrzeć się tej sprawie i właśnie z tego powodu wezwała do zgłaszania uwag na jej temat.

„Zieloni” twierdzą bowiem, że porozumienie z Komisją Europejską oraz niedawna umowa z Sony oznaczają, że fuzja z Activision Blizzard powinna zostać zaakceptowana. Początkowo Brytyjczycy zablokowali ją ze względu na obawy dotyczące monopolizacji rynku gier w chmurze.

Wiemy również, że Microsoft przedstawił także zmodyfikowaną propozycję przejęcia Activision Blizzard. Nie znamy jednak nowych warunków umowy, które zaproponowano CMA.

Zobacz też: Gry podobne do Until Dawn

Kup Call Of Duty: Modern Warfare 2

Ostatnie wydarzenia wskazują, że fuzja Activision Blizzard i Microsoftu najpewniej dojdzie do skutku. Z drugiej strony nie możemy być tego całkowicie pewni, bo CMA może jeszcze zablokować przejęcie. Organizacja ma na to czas do 29 sierpnia 2023 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.