Sony dogadało się z Microsoftem o Call of Duty. Co z resztą gier Activision Blizzard na konsolach PlayStation?

PlayStation Crash Bandicoot

Bez wątpienia jedną z najgorętszych wiadomości minionego już weekendu jest oficjalne porozumienie dotyczące dalszej obecności serii Call of Duty na konsolach PlayStation. Dla części z graczy, którym zależy akurat na produkcjach spod tego szyldu, są to z całą pewnością świetne wieści, Jak jednak jawi się przyszłość innych marek Activision Blizzard na sprzętach od Sony?

Umowa Sony z Microsoftem dotyczy tylko i wyłącznie serii Call of Duty

Activision Blizzard Microsoft
Microsoft, gry Activision Blizzard

Zgodnie z doniesieniami redakcji The Verge pierwotna umowa proponowana przez Microsoft oferowała Sony dostęp do wszystkich gier Actvision Blizzard do 2027 roku. Podpisana niedawno ugoda nie jest już tak korzystna dla producenta PlayStation, bo dotyczy tylko i wyłącznie obecności serii Call of Duty na sprzęcie Japończyków.

Losy innych gier od Activision Blizzard nie są już takie oczywiste, a przecież poza serią Call of Duty wydawca ten oferuje na PlayStation niegdysiejszą wizytówkę tej marki, czyli gry z cyklu Crash Bandicoot, czy szalenie popularne IP jakim jest Diablo.

Jest to oczywiście efekt znaczącego pogorszenia się stosunków między Sony a Microsoftem. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy obie korporacje rywalizowały ze sobą na gruncie prawnym, często wykorzystując wszelkie możliwe do tego środki.

Przeczytaj też: Gry podobne do It Takes Two

Możliwe więc, że gdyby w styczniu 2022 roku Jim Ryan przystał na pierwotną ofertę od Microsoftu, to dzisiaj los takich serii jak Crash Bandicoot czy Diablo byłby na konsolach PlayStation znacznie pewniejszy.

Kup Call Of Duty Modern Warfare 2

Oczywiście brak porozumień nie oznacza od razu wycofania wszystkich gier Activision Blizzard z ekosystemu od Sony. Ryzyko takie jednak zawsze istnieje i sprawia, że przyszłość tych marek na japońskich konsolach jest po prostu znacznie mniej pewna.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.