Wielka Brytania się nie poddaje. CMA może rozpocząć kolejne dochodzenie ws. przejęcia Activision Blizzard

CMA Xbox

Ostatnio FTC poległo w batalii sądowej, w której organizacja żądała, aby amerykański sąd zablokował czasowo przejęcie Activision Blizzard. Niemal od razu orzeczenie w tej sprawie wydało też CMA, a jego wydźwięk sprawiał, że Brytyjczycy będą jednak skłonni pójść z Microsoftem na kompromisy. Teraz jednak regulator ten przekazał nam, że kwestia fuzji może być powodem wszczęcia kolejnego dochodzenia.

Brytyjczycy rozpoczną kolejne dochodzenie w sprawie fuzji Activision Blizzard i Microsoftu?

activision blizzard microsoft
Microsoft i Activision Blizzard

Skąd wiemy o możliwości wszczęcia kolejnego dochodzenia co do przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft w Wielkiej Brytanii? CMA wprost przyznało to w swoim oświadczeniu, które przesłano redakcji The Verge.

Podczas gdy łączące się strony nie mają możliwości przedstawienia nowych środków zaradczych po wydaniu raportu końcowego, mogą zdecydować się na restrukturyzację umowy, co może prowadzić do nowego dochodzenia w sprawie fuzji.

Microsoft i Activision poinformowały, że rozważają, w jaki sposób można zmodyfikować transakcję, a CMA jest gotowa współpracować z nimi na tej podstawie. Dyskusje te pozostają na wczesnym etapie, a charakter i harmonogram kolejnych kroków zostaną określone w odpowiednim czasie.

Podczas gdy obie strony wnioskowały o przerwę w odwołaniu Microsoftu, aby umożliwić przeprowadzenie tych dyskusji, decyzja CMA określona w raporcie końcowym pozostaje w mocy.

Oświadczenie CMA

Wynika z tego, że to właśnie ewentualna renegocjacja warunków fuzji Activision Blizzard i Microsoftu może doprowadzić do zapoczątkowania następnego dochodzenia. Jednocześnie Brytyjczycy zastrzegli, że choć są gotowi na współpracę, to wszelkie dyskusje są jeszcze na wczesnym etapie.

Zobacz też: Najlepsze gry point and click

Kup Xbox Series X

Tak czy inaczej, na razie w mocy pozostaje ostatnia decyzja CMA polegająca na całkowitej blokadzie umowy. Kompromis jest jak najbardziej możliwy, ale na razie wszystkie zainteresowane strony wydają się być daleko od jego osiągnięcia.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.