CMA zatwierdzi zakup Activision Blizzard przez Microsoft? Ostatnie doniesienia nie pozostawiają złudzeń

Microsoft Xbox + Activision Blizzard

Jesteśmy już na ostatniej prostej procesu decyzyjnego CMA w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Transakcja warta 69 miliardów dolarów od początku wzbudzała spore zainteresowanie i kontrowersje. Ostatnie doniesienia jednej z brytyjskich gazet wskazują jednak, że tamtejsza organizacja antymonopolowa oceni ten zakup pozytywnie.

CMA zaakceptuje przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft?

Activision Blizzard
Activision Blizzard

CMA ma czas do 26 kwietnia, aby podjąć ostateczną decyzję ws. przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Początkowo organizacja stwierdziła, że transakcja wpłynie negatywnie na brytyjskich graczy. Później jednak uznano, że nie będzie stanowić zagrożenia dla konkurencji na lokalnym rynku.

Nowe doniesienia w tej sprawie przedstawiła natomiast gazeta Financial Times. Według jej ustaleń CMA najprawdopodobniej przyzna zielone światło i zaakceptuje zakup Activision Blizzard przez Microsoft.

Oczywiście wciąż jest to plotka. Z drugiej strony Financial Times jest jednym z bardziej poważanych źródeł, więc najprawdopodobniej w informacjach dostarczonych przez gazetę jest przynajmniej ziarnko prawdy.

Zobacz też: Najlepsze gry platformowe

Zaakceptowanie umowy przez CMA znacznie przybliżyłoby Microsoft do finalnego przejęcia Activision Blizzard. Nadal jednak firma musiałaby uzyskać pozytywną opinię Komisji Europejskiej oraz amerykańskiego FTC.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.