CMA chciało przełożyć rozprawę Microsoftu ws. przejęcia Activision. Sąd odrzucił prośbę organizacji

CMA Microsoft

W kwietniu CMA odrzuciło wniosek Microsoftu o przejęcie Activision Blizzard, co zaskoczyło większość postronnych obserwatorów. „Gigant z Redmond” nie zamierzał jednak składać broni i złożył apelację do brytyjskiego sądu. Okazuje się, że organizacja chciała przełożenia rozprawy omawiającej tę kwestię na październik, ale jej wniosek nie został finalnie rozpatrzony pozytywnie.

Brytyjski sąd odrzuca wniosek CMA. Organizacja chciała przełożyć rozprawę ws. przejęcia Activision Blizzard

Activision Blizzard
Activision Blizzard

Przypomnijmy, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Microsoft odwołał się od decyzji CMA, które to zablokowało przejęcie Activision Blizzard w Wielkiej Brytanii. Organizacja złożyła natomiast w sądzie wniosek o opóźnienie rozprawy wniesionej przez „Zielonych” tak, aby ta odbyła się dopiero w październiku.

Próba ta spaliła jednak na panewce. Brytyjski Sąd Apelacyjny ds. Konkurencji odrzucił prośbę CMA stwierdzając, że regulator antymonopolowy nie zwrócił uwagi na interes społeczny, jakim jest szybkie rozstrzygnięcie sporu.

Poplecznicy transakcji nie powinni jednak cieszyć się zbyt szybko z sukcesu odniesionego przez Microsoft. Sąd nie może bowiem zmienić decyzji CMA – zamiast tego pochyli się nad tym, czy jej wydanie było zasadne. W najlepszym dla amerykańskiej firmy wypadku sprawa wróci do ponownego rozpatrzenia.

Zobacz też: Najlepsze gry point and click

Kup Call Of Duty: Modern Warfare II

Rozprawa w tej kwestii rozpocznie się więc zgodnie z terminem 28 lipca. Jej zakończenie datuje się z kolei na 4 sierpnia.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.