Prace nad Control 2 mogą nabierać tempa! Projektant rozgrywki w Alan Wake 2 przechodzi do nowego zespołu

control

Pod koniec zeszłego roku Remedy Entertainment oficjalne potwierdziło, że pracuje nad Control 2. Choć studio ma za sobą świeżą premierę Alan Wake 2, zdaje się koncentrować już na kolejnym tytule. Jak bowiem zapowiedział jeden z deweloperów pracujących w studio, rozpoczyna on prace nad rozwojem Control 2.

Leonid Stepanov zaczyna prace nad grą Control 2

Control 2 grafika koncepcyjna
Grafika koncepcyjna z Control 2

Wielu graczy na całym świecie skupia teraz swoją uwagę na tytule Alan Wake 2. Trudno się dziwić – gra zebrała doskonałe oceny, a recenzenci zachwycali się różnymi aspektami produkcji. Remedy Entertainment może jednak koncentrować się już na kolejnej grze, co sugeruje wpis na portalu LinkedIn jednego z deweloperów studia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Leonid Stepanow, bo o tym deweloperze mowa, pracował przy Alan Wake 2 jako projektant rozgrywki. Jak poinformował ostatnio za pośrednictwem swojego profilu na LinkedIn, „bierze teraz udział w rozwoju Control 2”.
To sugeruje, że prace nad Control 2 mogą już się rozkręcać, a warto pamiętać, że nie jest to jedyny projekt, nad którym aktualnie pracuje Remedy.

Studio skupia się również na odświeżeniu Max Payne 1-2. Dodatkowo niedawno wznowiono prace nad projektem Vanguard, który pierwotnie miał być grą free-to-play i teraz powstaje pod nazwą kodową Kestrel. Ponadto Alan Wake 2 ma także doczekać się dodatków.

Zobacz też: Gry podobne do Cyberpunk 2077

W każdym razie wpis Leonida Stepanowa i jego przejście do nowego zespołu może rozbudzić nadzieje i pozwala myśleć, że prace nad Control 2 nabierają tempa. W ramach przypomnienia pierwsza odsłona gry zadebiutowała w 2019 roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

O autorze
Patrycja Pietrowska
Redaktorka działów Newsy & Promocje

Grami interesuje się od kiedy pamięta, jednak pisze o nich od niedawna. Nie faworyzuje żadnej z platform i chętnie poszerza horyzonty, jeśli chodzi o gatunki. Spędziła zdecydowanie zbyt wiele czasu w Apex Legends. Poza grami kolekcjonuje płyty z muzyką.

Liczba wpisów: 916 (w redakcji od 24.05.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.