Valve przywraca ważną funkcjonalność do Counter Strike 2. Nowa aktualizacja usuwa również liczne błędy

Counter Strike 2 Steam Workshop

Mimo że Counter Strike 2 cieszył się dużą popularnością w dniu premiery, to ostatnich tygodni Valve nie może określić mianem udanych. W ubiegłym miesiącu odnotowano najwyższy procentowy spadek liczby graczy od 2012 roku, a część użytkowników została niesłusznie zbanowana. Twórcy najwyraźniej wsłuchali się w uwagi społeczności, czego dowodem jest nowa aktualizacja przywracającą istotną funkcję.

Gracze Counter Strike 2 znowu mogą dzielić się mapami. Valve kontynuuje naprawianie gry

Valve za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowało o przywróceniu opcji dzielenia się własnymi mapami. Ich autorzy mogą rozpocząć przesyłanie plików do Warsztatu Steam, a serwery społeczności wykorzystać je podczas rozgrywki. Nie zapomniano także o trybie offline, dostępnym z poziomu menu gry.

To nie koniec dobrych informacji. Najnowsza aktualizacja wyeliminowała również kilkanaście irytujących błędów. Komendy wpisywane przez graczy ze słabszym połączeniem nie będą już ignorowane, podczas walki w zwarciu nóż w pierwszej kolejności zada obrażenia przeciwnikom (nie raniąc sojuszników), a w tabeli wyników wyświetlona zostanie prawidłowa wartość opóźnienia (pingu).

Oprócz tego poprawiono balans mapy Inferno, a także niektóre elementy interfejsu. Pełna lista zmian dostępna jest na oficjalnej stronie Counter Strike.

Przeczytaj także: Ranking telewizorów 75 cali

Włączenie opcji dzielenia się mapami to krok w dobrą stronę, jednak Valve czeka jeszcze sporo pracy, aby wyeliminować problemy zgłaszane przez społeczność. Gracze szczególnie często wspominają o niedostatecznych zabezpieczeniach anti-cheat, błędnym rejestrowaniu trafień czy konieczności przywrócenia usuniętych komend i trybów rozgrywki.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.