Cristiano Ronaldo nie należy już do najlepszych w FIFA 23. Winny transfer do Arabii Saudyjskiej

Cristiano Ronaldo

W historii piłki nożnej kończy się pewna era, która polegała na rywalizacji Cristiano Ronaldo i Leo Messiego. Pierwszy z tej dwójki niedawno opuścił „świętą ziemię” najpopularniejszego sportu świata, czyli Europę. Jego transfer do Arabii Saudyjskiej odbił się też na grze FIFA 23, gdzie obniżono ocenę Portugalczyka.

EA Sports obniża ocenę Cristiano Ronaldo w FIFA 23

Zwiastun FIFA 23

Przez lata gra Cristiano Ronaldo elektryzowała fanów piłki nożnej na całym świecie. Miało to swoje odbicie na popularne symulatory piłkarskie, które EA Sports tworzyło we współpracy z FIFĄ. Rok po roku Portugalczyk należał do najlepszych piłkarzy w grze, co miało oddawać jego potencjał znany z prawdziwego życia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wszystko musi się jednak kiedyś skończyć i nie inaczej jest w tym przypadku. Po transferze Ronaldo do saudyjskiego Al-Nassr, EA Sports obniżyło jego ocenę w FIFA 23. Wcześniej „rating” zawodnika wynosił okrągłe 90, co pozwalało mu na bycie w czołowej dziesiątce najlepszych graczy.

Teraz ocena Ronaldo została obniżona o pozornie niewielką liczbę, bo spadła tylko do 88. Zmiana sprawiła jednak, że Portugalczyk znalazł się poza dwudziestką najlepszych piłkarzy w grze. Wcześniej na tej liście zajmował wysoką ósmą lokatę.

Nie oznacza to oczywiście, że Cristiano Ronaldo w rzeczywistości również stał się gorszym zawodnikiem. Cała sprawa jest jednak dowodem, że nadeszła zmiana w postrzeganiu poziomu jego gry.

Zobacz też: Co to jest AMD FSR?

Sama FIFA 23 wydaje się dokładna w przewidywaniach. Wcześniej produkcji udało się poprawnie wytypować zwycięzcę ostatnich mistrzostw świata.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2247 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.