Phantom Liberty to jedyne planowane DLC do Cyberpunka 2077. CD Projekt RED potwierdza złą nowinę

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Wczoraj oficjalnie zapowiedziano pierwsze DLC do Cyberpunk 2077 o nazwie Phantom Liberty. Większość graczy przyjęła wieść o dodatku ze sporym entuzjazmem, ale okazuje się, że CD Projekt RED najwyraźniej nie ma w planach dalszego rozbudowywania hitu z 2020 roku o nowe historie. Z odpowiedzi oficjalnego profilu gry w serwisie YouTube wynika, że Phantom Liberty będzie pierwszym i zarazem ostatnim dodatkiem do Cyberpunka 2077.

Phantom Liberty pierwszym i ostatnim rozszerzeniem do Cyberpunka 2077

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty jedyne rozszerzenie
Odpowiedź CD Projekt RED oznajmiająca, że Phantom Liberty to jedyne planowane DLC do Cyberpunka 2077

Na oficjalnym profilu Cyberpunk 2077 w serwisie YouTube pojawił się wczoraj teaser dodatku Phantom Liberty. Pod materiałem szybko zaroiło się od komentarzy, a na kilka z nich CD Projekt RED postanowiło odpowiedzieć. Jeden z fanów skomentował, że jest podekscytowany nadchodzącym rozszerzeniem i ma nadzieje, że w przyszłości dostaniemy jeszcze więcej nowości. Niestety CD Projekt RED szybko ostudziło ekscytację gracza, oznajmiając, że Phantom Liberty jest jedynym planowanym dodatkiem do Cyberpunka 2077. Całą konwersację można zobaczyć na zrzucie ekranu powyżej.

Przeczytaj też: Dysk SSD do laptopa

Nie da się ukryć, że jest to dość przykra i zarazem nieco zaskakująca wiadomość, bo jak słusznie zauważył komentujący – Cyberpunk 2077 ma spory potencjał i ze spokojem można by opowiedzieć jeszcze kilka historii w tym uniwersum. Z drugiej strony warto mieć nadzieje, że pracownik CD Projekt RED zajmujący się profilem gry w serwisie YouTube ma nie do końca aktualne informacje – brzmi to mało prawdopodobnie, ale w przeszłości zdarzały się już podobne sytuacje.

Przeczytaj też: Kody do GTA 5

Co prawda już wcześniej informowano, że rozszerzenie do Cyberpunka 2077 będzie ostatnim projektem na RED Engine, ale jednocześnie nie powiedziano wprost, że nie dostaniemy więcej dodatków niż jeden. Poprosiliśmy CD Projekt RED o komentarz w tej sprawie, aby mieć pewność, że przytoczoną w komentarzach informację możemy traktować jako pewnik. Kiedy otrzymamy odpowiedź od przedstawiciela polskiego studia, zaktualizujemy niniejszą publikację.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Aktualizacja – 08.09.2022, 13:02

CD Projekt RED potwierdziło na swojej stronie, że Phantom Liberty rzeczywiście jest jedynym planowanym rozszerzeniem do Cyberpunka 2077.

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.