Cyberpunk 2077 Phantom Liberty osiągnął sukces na miarę DLC do Wiedźmina 3! Twórcy mają powody do dumy

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy oraz krytyków. Dodatek trafił na rynek we wrześniu ubiegłego roku i odmienił oblicze gry. Członek zarządu CD Projekt RED postanowił natomiast zdradzić, jak statystyki DLC prezentują się w porównaniu z dodatkami do Wiedźmina 3.

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty z sukcesem na miarę dodatków do Wiedźmina 3

Kilka dni temu dowiedzieliśmy, że Cyberpunk 2077 Phantom Liberty sprzedało się w liczbie 5 milionów kopii. W związku z tym jeden z redaktorów Forbesa postanowił przeanalizować sukces dodatku, zastanawiając się również, jak wypada na tle DLC do Wiedźmina 3. Odpowiedzi udzielił na platformie X Michał Nowakowski, czyli członek zarządu CD Projekt RED.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak podaje Nowakowski, jeżeli chodzi o odsetek graczy Wiedźmina 3, którzy sięgnęli po dodatki do gry, wynosił on odpowiednio 22% dla DLC Serca z kamienia oraz 24% dla rozszerzenia Krew i wino. Warto pamiętać, że trafiły one na rynek do roku od premiery podstawowej wersji gry. W przypadku Phantom Liberty, Nowakowski ujawnił, że dodatek został zakupiony przez około 23% posiadaczy Cyberpunka 2077.

Mogę pomóc, jeśli chodzi o odsetek graczy kupujących rozszerzenia do Wiedźmina 3, o których wspomniałeś w swoim artykule. Trzy miesiące po premierze Serc z Kamienia oraz Krwi i Wina osiągnęliśmy wskaźniki 22% i 24%. Z Phantom Liberty wylądowaliśmy pomiędzy tymi wartościami w podobnych ramach czasowych.

Michał Nowakowski

Zobacz też: Smartfon do 4000 zł

Na zakończenie warto przypomnieć, że w Cyberpunk 2077 Phantom Liberty zagramy na PC oraz na konsolach Xbox Series X|S i PlayStation 5. Jeżeli zaś chodzi o przyszłość marki, prawdopodobnie ruszyły już prace nad projektem Orion.

Źródło: Twitter

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.