Cyberpunk 2077 Project Orion może zabrać nas poza Night City. Sequel może przynieść spore zmiany

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 jest niezaprzeczalnie związany z Night City – futurystycznym miastem pełnym kontrastów, które stanowi serce i duszę gry. Miasto to nie tylko tło dla historii, ale wręcz staje się jednym z głównych bohaterów, wypełnionym niebezpieczeństwami i niepowtarzalnym klimatem. Okazuje się jednak, że metropolia niekoniecznie pojawi się w kolejnych odsłonach gry.

Akcja Cyberpunk 2077 Project Orion może dziać się poza Night City

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

W niedawnym wywiadzie dla Gamingbolt scenarzystka CD Projekt RED Magdalena Zych sugeruje, że w kolejnych odsłonach serii Cyberpunk akcja może przenieść się poza Night City. Project Orion (kodowa nazwa sequela) może nas zabrać „wszędzie tam, gdzie rozwija się uberkapitalizm”. Jak mówi Zych, marka Cyberpunk nie jest ściśle powiązana z konkretną lokalizacją, a Night City „to po prostu miejsce jak każde inne”.

Jak powiedział [twórca Cyberpunka] Mike Pondsmith, cyberpunk jako gatunek jest rodzajem ostrzeżenia przed tym, co może się wydarzyć, jeśli jako gatunek nie będziemy ostrożni. To nie jest taki abstrakcyjny pomysł science-fiction. Myślę, że historie takie jak ta mogą wydarzyć się wszędzie tam, gdzie rozwija się uberkapitalizm i powoduje upadek społeczeństw. Night City to po prostu miejsce jak każde inne, prawdziwe lub wyimaginowane.

Magdalena Zych

Choć słowa scenarzystki brzmią dość enigmatycznie i nie są żadnym oficjalnym ogłoszeniem, z pewnością dają do myślenia. Zdaje się, że tak skonstruowana wypowiedź nie jest przypadkowa i rzeczywiście może być małą zapowiedzią wielkiej zmiany. Pozostaje nam zatem śledzić kolejne komunikaty ze strony CD Projekt RED, aby powoli uzupełniać informacje na temat Project Orion.

Zobacz też: Ranking telewizorów 75 cali

A obecnie nie zdradzono jeszcze wielu informacji na temat przyszłej odsłony Cyberpunk 2077. Wiemy, że gra jest na bardzo wczesnym etapie produkcji, a zespół pracuje na Unreal Engine 5. Ponadto w Project Orion zaangażowani są doświadczeni deweloperzy pracujący nad pierwotną produkcją i jej rozszerzeniem.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.