Współpraca z Epic Games to „wyzwanie, ale i zaszczyt” dla twórców Cyberpunk 2077 Project Orion

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 we wrześniu otrzymał świetnie przyjęty dodatek Phantom Liberty. To pierwsze i jedyne DLC, jakiego doczeka się produkcja, a CD Projekt RED pracuje już nad kontynuacją serii. I choć Cyberpunk 2 (Project Orion) to odległa przyszłość, Paweł Sasko, główny projektant zadań, zdradził nieco informacji na temat projektu.

Paweł Sasko o preprodukcji Cyberpunk 2 i współpracy z Epic Games

Wywiadem z Pawłem Sasko

W sieci pojawił się niedawno nowy wywiad z Pawłem Sasko. W trakcie rozmowy z TheNeonArcade główny projektant zadań w CD Projekt RED podzielił się informacjami dotyczącymi prac nad kontynuacją Cyberpunk 2077. Jak podkreśla deweloper, Project Orion jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie produkcji.

Paweł Sasko przekazuje także, że główny zespół pracujący nad Cyberpunk 2 składa się obecnie z reżysera gry Cyberpunk 2077 Gabriela Amatangelo, reżysera narracji Igora Sarinskiego i Sarah Gruemmer, ekspertki ds. projektowania zadań, która pracowała nad fabułą Judy Alvarez w poprzedniej grze. Każda z osób przeniosła się, lub jest w trakcie przeprowadzki z Polski do Bostonu w Stanach Zjednoczonych, gdzie „Redzi” otworzyli nowe biuro.

Ponadto poruszony został temat jednego z wyzwań, z jakim zmaga się zespół. Jak dowiedzieliśmy się kilka miesięcy temu, CD Projekt RED zrezygnowało z autorskiego REDEngine na rzecz Unreal Engine 5. Sasko uważa, że mimo wyzwania, jakie stoi przed studiem, współpraca z Epic Games, producentem silnika, jest także zaszczytem i szansą na naukę.

Współpraca z Epic jest dla nas czymś zupełnie nowym, z jednej strony to wyzwanie, ale z drugiej zaszczyt. To ogromne studio – mają niesamowitą liczbę inżynierów, bardzo doświadczonych inżynierów. Jest to więc coś, czego możemy się nauczyć. Nie traktuję tego wyzwania jako utrudnienia, ale bardziej jako szansę – widzę tak wiele miejsca na zrobienie czegoś niesamowitego, więc naprawdę nie mogę się doczekać, ale jest wiele do zrobienia na tym froncie.

Paweł Sasko

Zobacz też: Smartfon do 2000 zł

Na rezultaty prac przyjdzie nam oczywiście jeszcze poczekać. Warto jednak przypomnieć, że jeśli chodzi o Cyberpunk 2, twórcy planują podobną jak w przypadku serii Wiedźmin ewolucję, a zespół zdaje się być świadomy kierunku, w którym zmierza.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.