CD Projekt Red powiększa zespół pracujący nad kontynuacją Cyberpunka 2077. Prace nad grą nabiorą tempa?

Cyberpunk 2077 Orion

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że CD Projekt Red pracuje nad kilkoma nowymi projektami. Po opublikowaniu dodatku Phantom Liberty do Cyberpunka 2077 polskie studio w pełni skupiło się na swojej przyszłości, a jednym z ich najważniejszych celów jest Projekt Orion, który ma być kontynuacją gry z 2020 roku. Już wcześniej pojawiły się głosy, że prace na produkcją ruszyły, a teraz studio oficjalnie potwierdziło, że do zespołu dołączyli doświadczeni deweloperzy.

Doświadczenie deweloperzy dołączają do prac nad Projektem Orion, kontynuacją Cyberpunka 2077

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty — zwiastun

CD Projekt Red w oficjalnym komunikacie prasowym oficjalnie ogłosiło, że do zespołu pracującego nad Projektem Orion, czyli kontynuacją Cyberpunka 2077, dołączyli nowi deweloperzy. Studio zaznacza, że prace nad grą znajdują się aktualnie we wczesnym etapie rozwoju, jednak ruch ten może wskazywać, że powoli produkcja tytułu może się rozkręcać.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Polska firma ogłosiła, że do studia CD Projekt North America z siedzibą w Bostonie w stanie Massachusetts dołączyli następujący deweloperzy:

  • Dan Hernberg, który dołącza do zespołu jako producent wykonawczy. Hernberg był wcześniej szefem produkcji w Amazon Games, szefem produkcji i zarządzania produktami w Panic Button oraz głównym menedżerem produktu w Blizzard Entertainment. Pracował nad takimi grami jak New World, Apex Legends i Diablo III.
  • Ryan Barnard dołączy jako reżyser designu. Mężczyzna był m.in. dyrektorem gry w Massive Entertainment i Ubisoft, a także dyrektorem rozgrywki w IO Interactive.
  • Alan Villani dołącza do zespołu Projektu Orion jako dyrektor techniczny. Deweloper pracował wcześniej jako wiceprezes ds. technologii Warner Bros Game, włączając kierownictwo techniczne przy kilku tytułach Mortal Kombat.
  • Anna Megill dołącza jako główny scenarzysta. Kobieta może pochwalić się 20-letnim doświadczeniem w branży wideo. Pracowała przy takich tytułach jak Control (Remedy), Dishonored: Death of The Outsider (Arkane), Avatar: Frontiers of Pandora (Ubisoft Massive), Guild Wars 2 (ArenaNet) i Fable (Playground Games).
  • Alexander Freed będzie wspierał pisanie scenariusz dla Projektu Orion. Mężczyna ma ponad 15 lat doświadczenia w pisaniu scenariuszy do gier. Wcześniej pracował jako główny scenarzysta w BioWare między innymi nad Star Wars: The Old Republic. Współpracował również z takimi studiami jak DICE, Obsidian Entertainment, Wizards of the Coast i FoxNext, działu gier 20th Century Fox.

Już wcześniej w prace nad Projektem Orion zaangażowani byli weterani polskiej firmy, m.in. Paweł Sasko, który pracował nie tylko nad Cyberpunkiem, lecz też nad Wiedźminem 3. Wszystko wskazuje więc na to, że prace nad kontynuacją zaczynają nabierać tempa, co może sugerować, że w niedalekiej przyszłości studio może podzielić większą ilością informacji na temat gry.

O szczegółach kontynuacji Cyberpunka nie wiemy na razie niewiele. Do tej pory studio zdradziło jedynie, że gra będzie powstawać na silniku Unreal Engine 5. Nie znamy też szczegółów fabuły, lecz wiele osób spekuluje, że Projekt Orion może być osadzony w innej lokacji niż Night City.

Źródło: CD Projekt Red, Insider Gaming

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.