Na Cyberpunka 2077 2 poczekamy jeszcze długo. CD Projekt przedstawił aktualizację planów

Cyberpunk 2077

Dziś poznaliśmy dane sprzedażowe Cyberpunka 2077 i jego dodatku Widmo wolności. To jednak nie koniec rewelacji. Później CD Projekt poinformował jeszcze o stanie prac nad pełnoprawną kontynuacją gry.

Kontynuacja Cyberpunka 2077 „Projekt Orion” znajduje się w fazie koncepcyjnej

Zwiastun Cyberpunka 2077

Wcześniej CD Projekt poinformował nas, że Widmo wolności będzie jedynym dodatkiem do Cyberpunka 2077. Logiczne więc, że teraz pora na prace nad kontynuacją gry.

Ta jest obecnie opracowywana przez CD Projekt Red North America z siedzibami w Vancouver i Bostonie. Projekt obecnie znajduje się na poziomie koncepcyjnym, co oznacza, że najpewniej poczekamy na niego jeszcze kilka lat.

Przy okazji dyrektor kreatywny „Redów” Adam Badowski poinformował nas, kto konkretnie przygotuje następną część Cyberpunka znaną pod nazwą kodową „Projekt Orion”. Okazuje się, że obowiązki zostaną później podzielone pomiędzy oddziały z Polski oraz Ameryki Północnej.

Będziemy pracować w Ameryce Północnej, w Vancouver i Bostonie, kierownictwo zespołu już tam jest. Pod koniec 2024 roku będziemy pracować z zespołami składającymi się z kilkudziesięciu osób, a docelowo połowa deweloperów będzie pracować w północnych Stanach Zjednoczonych, a druga połowa w Polsce.

Adam Badowski

Zobacz też: Telefon do 500 zł

CD Projekt wypowiedział się też na temat projektu aktorskiego na bazie gry. Ten również jest we wczesnej fazie rozwoju.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.